Διατροφή Είναι καλή η vitakraft menu που δίνω στα budgie μου;

konstantina10

PB New Member
Εγγραφή
22 Φεβ 2021
Μηνύματα
62
Πόλη
Πειραιάς
Καλησπέρα ξανά ! Θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με την τροφή τους αν πιστεύετε ότι είναι καλή η να την αλλάξω. Τους δίνω της vitakraft menu για μπατζι και βιταμίνη manitova. Ωστόσο έχουν αρχίσει να τρώνε λαχανικά και φρούτα και έχω σκοπό να τους βάλω να δοκιμάσουν αυγό αλλά από ότι διάβασα και στο φόρουμ χρειάζεται μια,δύο φορές την εβδομάδα;
 
@konstantina10 Αν την τρώνε δεν χρειάζεται να αλλάξεις τροφή . Επίσης αν τρώνε φρούτα και λαχανικά η βιταμίνη είναι περιττή. Βρασμένο αυγό για 15 λεπτά, δύο φορές την εβδομάδα .
 
Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες γιατί είχα λίγο μπερδευτεί! Πελετσ είναι και αυτά που δίνουν κάποιοι για λιχουδιές για επιβράβευση στην εκπαίδευση;
 
@konstantina10 για την εκπαίδευση τους δίνουμε τσαμπι κεχρι η αλλιώς millet. Δες εδώ. https://community.petbirds.gr/media/Κεχρί-Σενεγάλης-millet.1896/.
Ναι ναι το γνωρίζω και εγώ κεχρί χρησιμοποιώ απλα το έχω δει σε αρκετά βιντεάκια εκπαίδευσης για αυτό ρώτησα . Μήπως έχετε κάποια μάρκα να μου προτείνετε για πελετς;
 
Θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποια ; Επίσης μου είπαν να βάζω μικρή ποσότητα σε καθημερινή βάση
 
Τέλεια θα το ψάξω ! Από ότι διάβασα δύο τρεις φορές την εβδιμα έτσι ; Επίσης η θα βάζω αυτή η αυγο έτσι ;
 
Back
Top