Διατροφή Είναι καλή λιχουδιά

Εγγραφή
26 Νοε 2018
Μηνύματα
803
Σημερα σε μια εποσκεψει μου σε ενα πετ σοπ για να παρω καρβουνακι κτλπ ειδα αυτην την λιχουδια κα ηθελα να ρωτησω αν ειναι καλη για να την παρω...
 

Συνημμένα

  • IMG_20190117_154841_600x800.webp
    IMG_20190117_154841_600x800.webp
    34,9 KB · Προβολές: 21
Κατά κανόνα, όταν μας ενδιαφέρει η καλή διατροφή, η ερώτηση για καλή λιχουδιά είναι αντιφατική και αναπόφευκτα η απάντηση είναι όχι, δεν είναι καλή λιχουδιά. Δυστυχώς δεν συμβαδίζουν οι δύο έννοιες.

Σχετικά με το συγκεκριμένο προϊόν, η συσκευασία δεν δίνει αρκετές πληροφορίες. Εσύ, για ποιο λόγο θέλεις να το αγοράσεις και να το δώσεις;
 
Κατά κανόνα, όταν μας ενδιαφέρει η καλή διατροφή, η ερώτηση για καλή λιχουδιά είναι αντιφατική και αναπόφευκτα η απάντηση είναι όχι, δεν είναι καλή λιχουδιά. Δυστυχώς δεν συμβαδίζουν οι δύο έννοιες.

Σχετικά με το συγκεκριμένο προϊόν, η συσκευασία δεν δίνει αρκετές πληροφορίες. Εσύ, για ποιο λόγο θέλεις να το αγοράσεις και να το δώσεις;
Διοτι δεν μου τρωει καθολου φρεσκα φρουτα... Επισης ως επιβράβευση.
[automerge]1547745331[/automerge]
Καλύτερα να δίνεις φρέσκα φρούτα.
Αμ που δεν τα τρωει
 
Σαν λιχουδιά προτιμούμε το millet. Έτσι όπως το βλέπω μου φαίνεται τίγκα στα σάκχαρα. Αν είναι να δώσεις κάτι σε φρούτο δώσε τουλάχιστον φρέσκο όπως σου είπε και ζωή @ζιζι.
 
Μιχάλη δεν είναι και πολύ καλό αυτό το σνακ, να μην το προτιμήσεις. Ανθυγειινό θα το έλεγα. Προτίμησε να του πάρεις κεχρί σε τσαμπί όπως σου ειπαν τα παιδιά.
Το θέμα με τα φρούτα και τα λαχανικά το έχω κι εγώ γι' αυτό και του δίνω κροκέτα για να παίρνει ότι βιταμίνες του λειπουν. Επίσης κάποια στιγμή μπορεί και να προτιμήσει καποιο φρούτο/λαχανικό (τα δικά μου τελικα τίμησαν το μπρόκολο πχ).
Το συγκεκριμένο σνακ όμως μη το προτιμήσεις, τα αποξηραμένα φρούτα γενικά βγάζουν πολλά σακχαρα και αυτό δεν είναι καλό.
 
Back
Top