Γενικά Είναι "μαύρο κόκκινο έντονο" ή οχι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης possidi
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

possidi

PB New Member
Εγγραφή
5 Μαρ 2009
Μηνύματα
53
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλημέρα και καλό μήνα!

Θα ήθελα να μου πείτε τι ράτσα είναι ο μικρός μου φίλος. Μου είχε πει ο κύριος Μάκης πριν από μερικές μέρες ότι μάλλον είναι "μάυρο κόκκινο έντονο" και μου ζήτησε να ανεβάσω μια φωτό κοντινή. Η παρακάτω φωτο είναι ό,τι καλύτερο μπορούσα και ελπίζω να βοηθήσει...

Ευχαριστώ πολύ,

Mak!s

Υ. Γ. Πότε να ξεκινήσω να χορηγώ χρωστικές "βοήθειες"; Απ' ότι κατάλαβα από τα άρθρα που ξεκοκάλισα μέχρι τώρα, με το που αρχίσει να ρίχνει τα φτερά του-σωστά;
 

Συνημμένα

  • P4300616.webp
    P4300616.webp
    35,2 KB · Προβολές: 156
Aπο ράμφος και πόδια (μαύρα) ενισχύεται η εντύπωση για μαύρο κόκκινο έντονο.
Θα πούμε, όταν έρθει η ώρα, για παρασκευή αυγοτροφής με ράσκ πατζαρόζουμο,
καροτάκι, πάπρικα. Τι "φαγώθηκες" με τις χρωστικές :) Σιγά- σιγά όλα στην ώρα τους.
 
κύριε Μάκη,

Δε φαγώθηκα, απλά ως νέος φοβάμαι μήπως κάνω λάθος σε κάτι... Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Καλημέρα
 
επειδη και εγω εχω αρκετα τετοια πουλια σου λεω οτι ειναι black red intensive.στα μικρα που μου εχουν κανει θα αρχησω να τους δινω χρωστικες λιγο πριν την πτερορροια και μεχρι το τελος της. Εσενα μικρα σου εχουν βγαλει;
 
Γεια σου sainer,

Εγω έχω μονο ένα καναρίνι [το συγκεκριμένο] και σκέφτομαι σε βάθος χρόνου να πάρω ίσως και ένα θυληκό για να τα ζευγαρώσω . Αυτό όμως θα γίνει αφού αρχίσω να νιώθω πλέον σιγουριά και περισσότερη εξοικείωση με τον κόσμο των μικρών μας φίλων. Είναι νωρίς ακόμα για μένα...
 
ok. Ετσι κι αλλιως για φετος δεν θα προλαβεις οποτε εχεις δικιο. Αν διαβασεις καλα τα διαφορα θεματα θα εισαι ετοιμος του χρονου! Στο καναρινι που εχεις εσυ καλυτερα να μη βαλεις χρωστικες, απλα χρησιμοποιησε φυσικους τροπους βαψιματος. Τα μικρα θελουν χρωστικη που βγαινουν με χρωμα καφε μαυρο. Ειναι πολυ καλη ρατσα και να ασχολειθεις με αυτη.
 
Back
Top