Ασθένειες Είναι οντως παχια τα gloster μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ekt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ekt

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.795
Πόλη
Αθήνα
Και τα δυο μου γκλοστερ ειναι αρκετα ευσωμα, η θηλυκια μου ομως ειναι τετραπαχη! Βεβαια, ειναι φουλ στα πουπουλα. Εσεις τι λετε, ειναι φυσιολογικο για ενα γκλοστερ να φαινεται παχυ λογω του πυκνου φτερωματος της ρατσας, ή ισως εχει λιπος;
 
Ένας από τους τρόπους που μπορεί να απαντήσει κανείς στην ερώτηση σου, είναι να έχει ξεκάθαρη άποψη σχετικά με την εικόνα της κοιλιάς των πουλιών. Διαφορετικά, ένα "φουσκωτό" πουλί δεν είναι απαραίτητα υπέρβαρο.
 
Να τα βγαλω φωτο δηλαδη ε.. Πριν λιγο εκαναν μπανιο, να τα βγαλω τωρα ή να περιμενω να στεγνωσουν;
 
Ακόμη και να είναι όντως υπέρβαρα, δεν χρειάζεται να αντιδράσεις αμεσα. Όταν σου δοθεί η ευκαιρία, μπορείς εκτός των άλλων να βγάλεις μια φωτογραφία την κοιλιά τους με παραμερισμένα τα πούπουλα για να σου πούμε τη γνώμη μας.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
Oύτε καν φωτογραφία δεν χρειάζεται.. Όταν υπάρχει λίπος στο στήθος η στην κοιλιά, φαίνεται.. Είναι κίτρινη η συγκεκριμένη περιοχή.Αν είναι ''στεγνό'' το πουλί, πάλι είναι ευδιάκριτο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
Εδω ειναι η θηλυκια
Καλα την εβγαλα; Δεν μπορεσα να βγαλω καθαρες φωτο κουνιοταν συνεχεια☹

εδω μηπως φαινεται πιο καθαρα..
 

Συνημμένα

  • 2014-06-26 17.05.09-1.webp
    2014-06-26 17.05.09-1.webp
    1,3 KB · Προβολές: 82
  • 2014-06-26 17.05.03-1.webp
    2014-06-26 17.05.03-1.webp
    4 KB · Προβολές: 71
Από αυτές τις φωτογραφίες είναι πολύ δύσκολο να καταλάβει κανείς τι συμβαίνει. Από αυτό το λίγο που φαίνεται, δεν βλέπω πρόβλημα παχυσαρκίας.
 
Εχει λιγο κιτρινο στην κοιλια παντως.. Θα προσπαθησω να βγαπω αργοτερα πιο καθαρες, ισως με φλας
 
Το λίγο να μη σε απασχολεί...Αν και δεν είναι καθαρό, συμφωνώ με το Σταύρο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
Back
Top