Γενικά Είναι πραγματικά καθαρόαιμο Timbrado;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης magon
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

magon

PB New Member
Εγγραφή
25 Σεπ 2014
Μηνύματα
4
Καλησπερα στην παρεα, ειμαι νεο μελος στο φορουμ,θα ηθελα να σας ευχαριστησω πρωτα απ ολα για την φιλοξενια σας.
Εχω ενα ζευγαρι Gloster αλλα αποφασησα επειδη εχω μεγαλη αγαπη για τα καναρινια να ασχοληθω και σιγα σιγα με τα υπεροχα επισης timbrado, αλλα γενικα με το συγκεκριμενο ειδος δεν ξερω σχεδον τπτ.. Βρηκα στην πολη που μενω εναν που εκτρεφει καναρινια και μου πουλαει ζευγαρι timbardo 50 ευρω.. Η τιμη ειναι αρκετα μικρη. Δειτε και την φωτο οι εμπειροι να μου πειτε αν ειναι οντος καθαροαιμο,θα το εκτιμουσα πολυ.

Σας ευχαριστω και παλι για την φιλοξενια.

a.webp
 
Από αυτά που γνωρίζω, μόνο αν κελαηδήσει θα το καταλάβεις από τη θέση του σώματος και το φούσκωμα στο λαιμό, αλλά καλύτερα να περιμένεις να μιλήσουν οι ειδικοί.
 
  • Like
Αντιδράσεις: magon
Καλώς ήρθες στην παρέα μας και να χαίρεσαι τα glosterakia σου!

Τα Timbrado εμφανισιακά δεν μπορείς να τα καταλάβεις.. Μόνο όταν κελαηδήσουν..

Τα καναρίνακια που βλέπουμε στη φώτο γιατί δεν έχουν ουρές; 50 δεν κάνει ούτε το ένα ζευγάρι κοινών καναρινιών στα pet shops..
 
  • Like
Αντιδράσεις: magon
Να είσαι επιφυλακτικός και να περιμένεις να μιλήσουν οι γνώστες του αντικειμένου. Αυτά στις φωτογραφίες είναι πολύ μικρά 30-40 ημερών ή κάνω λάθος; Η τιμή έχει άμεση σχέση με την ποιότητά τους.
 
ειναι 45 ημερων, αλλα επειδη δεν εχω καθολου πειρα σε αυτο το ειδος γι αυτο χρειαζομαι την βοηθεια σας.
ευχαριστω παιδια για τις μεχρι τωρα απαντησεις σας με βοηθουν πολυ..
 
Back
Top