Αναπαραγωγή Είναι σε φάση αναπαραγωγής τα budgie μου;

makis-thess

PB New Member
Εγγραφή
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
4
Πόλη
Θεσσαλονίκη
γεια σας παιδιά είμαι λίγο αρχάριος στα παπαγαλάκια μου έχω πάρει 4 παπαγαλάκια στο ένα ζευγάρι το αρσενικό έχει μωβ μύτη και το θηλυκό λιγο γαλάζιο και πολύ άσπρο. στο άλλο ζευγάρι το αρσενικό έχει μπλε μύτη και σε ένα μικρό σημείο λείπη το μπλε και είναι άσπρο και το θηλυκό έχει κρεμ. είναι σε φάση αναπαραγωγής; το πρώτο το ζευγάρι είναι πιο μικρά από ότι κατάλαβα σε ηλικία αλλά η θηλύκια δε φοβήθηκε και μπήκε μέσα σε λίγες μέρες στο κλουβί 4 φορές απανωτές δε τι ξανάδα να μπαίνει αλλά ούτε και να κάνουν κάτι άλλο παρα μονο να φιλιούνται και να ταΐζονται.
 
γεια και σε σενα. αν μπορεις γραφε ελληνικα αν γινεται. τα ζευγαρια σου τα εχεις στο ιδιο κλουβι; Ποσο καιρο τα εχεις; το 1 ζευγαρι που λες δνε εινια σιγουρο οτι ειναι αρσενικο το παπαγαλακι με το μωβ γιατι ειναι μωρο. εχεις κανει πρωτα διατροφικη προετοιμασια πριν τα βαλεις;
 
στο ιδιο κλουβι αλλα με διαχωριστικο πλεγμα. Πρεπει να ναι αρσενικο γιατι στιν αρχη προσπαθουσε να τα καβαλησει ολα μεχρι που αρχισε να φιλιετε με αυτη που του εβαλα.υστερα τους εβαλα το πλεγμα γιατι μαλωναν για τα κλαδια. Πριν λιγο τα εβαλα καροτο και αυγο και τρωνε το τσοφλι ειναι φυσιολογικο. Επισης πριν κατευεναν κατω να μη φενωντε και κατι εκαναν τα 2 τουσ μαλλον ηρθαν σε επαφη. Επισης τι τα'ι'ζει. Μεσα στι φωλια εβαλα απο τι τροφι τουσ αυτο που πετανε το φλουδι πειραζει
 
Back
Top