Διατροφή Είναι σωστό να βάζουμε την άμμο με την τροφή μαζί;

Konstantinos1

PB New Member
Εγγραφή
29 Απρ 2009
Μηνύματα
53
Πόλη
Κερατσίνι
Ειναι σωστο να βαζουμε την αμμο με την τροφη μαζι η πρεπει να ειναι χωριστα;
 
Δεν ξερω αν εννοεις την αμμο που βαζουμε στον πατο σαν υλικο καθαριοτητας η εννοεις το gritt για την σωστη πεψη, αλλα οποιο κι αν εννοεις παντα χωριστα! 😉
 
για την σωστη πεψη ρωταω να την βαζω μαζι με την τροφη μου το ειπανε απο εκει που την πηρα και μου φανηκε καπως περιεργο.
 
Κωνσταντίνε το καλύτερο είναι τις συμπληρωματικές τροφές να μην τις βάζουμε στην ίδια ταϊστρα με την βασική τροφή. 😉 Το grit, την αυγοτροφή κ. Α. μπορείς να τα βάλεις αλλού... :)
 
Για αμμο πεψης μου δωσανε τις vitakraft - sandy - bird sand - naturally germ-free. Αυτα γραφει πανω. Αλλα ως τωρα δεν την χρησημοποιει καθολου.
 
Για αμμο πεψης μου δωσανε...

Αυτό για μένα είναι απαράδεκτο. Δεν υπάρχει καμιά δικαιολογία να αγοράζουμε ότι
μας "πασάρουνε",όταν υπάρχει τέτοια δυνατότητα ενημέρωσης.Αν δεν βρήσκουμε
το προιόν που μας ενδιαφέρει, πάμε λίγο μακρύτερα στον επόμενο.Αν δεν βρήσκουμε
πουθενά, παρακαλούμε να μας το φέρουν. Στις περισσότερες των περιπτώσεων,
αυτό γίνεται απο τα καταστήματα με ευκολία. Αλλά να λέμε "μου δώσανε"...☹
 
εχεις δικιο αλλα οταν δεν γνωριζεις ρωτας; αυτο ρωτησα στο μαγαζι και τους ειπα οτι δεν εχω γνωσεις τωρα μαθαινω και μου δωσανε αυτο το προιον και να το χρησημοποιω μαζι με την τροφη. Γιαυτο ρωταω και στο forum.
 
Καλησπερα παιδια, το grit ειναι αλλο & η αμμο ειναι αλλο, παντα σε χωριστες ταιστρες. Επισης στο grit να προσθετετε καρβουνο τριμενο, πωλειται σε συσκσευασια κιλου,το καρβουνο αποροφαει τα οποια δηλητηρια υπαρχουν στο συστημα πεψης του πουλιου. Τα δηλητηρια αφορουν τη γενικη διατροφη που δινουμε στα πουλια...
 
εχεις δικιο αλλα οταν δεν γνωριζεις ρωτας; αυτο ρωτησα στο μαγαζι και τους ειπα οτι δεν εχω γνωσεις τωρα μαθαινω και μου δωσανε αυτο το προιον και να το χρησημοποιω μαζι με την τροφη. Γιαυτο ρωταω και στο forum.



Δεν υπάρχει καμιά δικαιολογία να αγοράζουμε ότι
μας "πασάρουνε",όταν υπάρχει τέτοια δυνατότητα ενημέρωσης



Αυτο σου λεει Κωνσταντινε ο κ. Μακης 🙂
Απο την στιγμη που υπαρχει το ΡΒ πρωτα να μαθαινουμε και μετα να κανουμε τις αγορες μας
Αν μελετησεις καλα ολα τα θεματα στο φορουμ δεν θα ξαναχρειαστει ευτυχως να ρωτας τιποτα τους μη σωστους επαγγελματιες!
 
Back
Top