Φροντίδα Είναι σωστό να βάλω φωλιά σε κανάρα που είναι μόνη της;

Ξένια

PB New Member
Εγγραφή
31 Μαρ 2021
Μηνύματα
9
Πόλη
Χαλάνδρι
Καλησπέρα σας,
Ηθελα να ρωτησω για το καναρινακι μου:Ειναι θηλυκό (μονο του δεν υπαρχει αρσενικο στο κλουβι)...Εχω αγχωθει γιατι την βλεπω και προσπαθει να βαλει τη κοιλιτσα της μεσα στην αυγοθηκη της...Είναι σωστο να της βαλω φωλια ?
Ευχαριστώ εκ των προτερων.
 
@Ξένια Καλησπέρα, φωλιά βάζουμε μόνο για αναπαραγωγή. Οποιαδήποτε σκέψη για τοποθέτηση φωλιάς εκτός αναπαραγωγής, είναι απαγορευτική.
 
Ευχαριστώ για την απαντηση μου εχει ξανα κανει παλια αυγουλακι κλουβιο φυσικα.Απλα με στεναχωρεί που τη βλεπω να προσπαθεί να βαλει τη κοιλιτσα της στην αυγοθηκη...Μου το κανει συνέχεια...
Ευχαριστώ και παλι.
 
Ενα ωδικό που δεν κελαηδάει, για πιο λόγο το έχεις πέραν απο την δυνατότητα που έχει να αναπαραχθεί ; Βάλε φωλιά και κλωστές να "ξεθυμάνει" κάπως και πάρε ένα αρσενικό πουλάκι. Αν σου είναι δύσκολο έλα στον Χολαργό (κοντά είσαι) να σου χαρίσω ένα.
 
@mgerom το οτι δεν κελαηδαει δε σημαίνει οτι δεν εχει τις ίδιες αναγκες για φροντιδα με ενα αρσενικο που θα κελαηδουσε.Ευχαριστώ για τη συμβουλή και για τη προθημεια σας να μου χαρίσετε ενα αρσενικο..
 
.το οτι δεν κελαηδαει δε σημαίνει οτι δεν εχει τις ίδιες αναγκες για φροντιδα με ενα αρσενικο
Ακριβώς . Μάλιστα, έχει αυξημένες ανάγκες αυτή την εποχή που για καλυφθούν χρειάζεται η παρουσία ενός συντρόφου.
 
Back
Top