Φροντίδα Είναι τα κοχύλια επικίνδυνα ως παιχνίδια;

tasosstrat

PB New Member
Εγγραφή
20 Σεπ 2018
Μηνύματα
31
Πόλη
Χανιά
Παιδιά έχω φτιάξει το δεξί παιχνίδι εγώ και το άλλο με τα κοχύλια το αγόρασα... Ειναι καλά ή κρίνετε πως μπορεί να είναι επικυνδινα;

_20180927_133149.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
View attachment 57719 παιδιά έχω φτιάξει το δεξί παιχνίδι εγώ και το άλλο με τα κοχύλια το αγόρασα... Ειναι καλά ή κρίνετε πως μπορεί να είναι επικυνδινα;
Εγώ, αντίθετα, τα κοχύλια τα θεωρώ ασφαλή, σε αντίθεση με τα πλαστικά. Ξύλο και πάλι ξύλο - το καλύτερο και ασφαλέστερο, πιστεύω
 
Είναι από αυτά που κυκλοδορουν στα τουριστικά ώς αναμνηστικά ή στο Τζάμπο;
Αυτά τα φοβάμαι γιατι τα βλέπω πολύ γυαλιστερά και ίσως έχουν κάποιο λούστο-γυαλιστικό επάνω που δε νομίζω να είναι και εντελώς αθώο, αλλα τοξικο.
 
To δικό μου χρησιμοποίησα τα εξής:καλαμάκια, καπάκι αναψυκτικού και τέλος τα πιαστράκια που κρέμαμε τη κουρτίνα του ντουζ 😛
Το αγοραστό, το πήρα από ένα πλωτό κατάστημα με σφουγγάρια, κοχύλια και διαφορα είδη από τη θάλασσα... Ειναι αληθινά κοχυλια, χωρίς κάποια χρωστική ουσία και ακόμα και αυτό που τα κρατάει είναι κανονικό σκοινί.
 
Α κατάλαβα από τα Νεώρια απέναντι... Εγω για μεγαλύτερη ασφάλεια θα τα έβραζα σε νερό με ξύδι και αφού τα στέγνωνα θα τα κρεμούσα στο κλουβί του.
Μου αραισει που προσδιορίζεις και γεωγραφικά! 😀
Έτσι ακριβώς Βαγγέλη από εκεί τα πηρα.
Το έκανα αυτό με το ξύδι και το νερό!
 
Back
Top