Γενικά Είναι τα σερβικά high flier η ρωσικά αυτά τα περιστέρια;

ΛΑΓΚΩΝΑΣ

PB New Member
Εγγραφή
3 Φεβ 2016
Μηνύματα
46
Πόλη
Κομοτηνή
Καλησπερα σε ολους τους φιλους θα ηθελα να μου πειτε τι ρατσα ειναι αυτα τα πουλια κ τι κανουν. Ειναι τα γνωστα σερβικα high flier η ρωσικα;
 

Συνημμένα

  • IMG-20160122-WA0005.webp
    IMG-20160122-WA0005.webp
    38,6 KB · Προβολές: 109
  • IMG-20160122-WA0007.webp
    IMG-20160122-WA0007.webp
    22,1 KB · Προβολές: 114
  • IMG-20160122-WA0004.webp
    IMG-20160122-WA0004.webp
    58,7 KB · Προβολές: 100
  • IMG-20160122-WA0009.webp
    IMG-20160122-WA0009.webp
    56,2 KB · Προβολές: 102
  • IMG-20160122-WA0006.webp
    IMG-20160122-WA0006.webp
    123,6 KB · Προβολές: 99
Δεν μοιάζουν για ρώσικα, μάλλον high flyer είναι αλλά δεν είχα ποτέ τέτοια οπότε δεν μπορώ να πω με σιγουριά, ο σίγουρος τρόπος είναι με το πέταγμα μόνο τότε θα σιγουρευτείς γιατί έχουν διαφορετικό πέταγμα(τα ρώσικα δεν παίρνουν ύψος ενω τα άλλα πάνε πολύ ψηλά απο ότι βλέπω στο youtube *το λέει και ο όνομά τους άλλωστε)
 
Αυτα που εχω στο αβαταρ τα πηρα σημερα. Αυτος που τα πηρα μου ειπε οτι τα εχανε δεν τα εβλεπε δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αυτο. Παντως ειναι πολυ ομορφα πουλεια με τσαρουχια

Στο ιντερνετ που εψαξα δεν βρηκα σερβικα τετοια εχουν διαφορετικα χροματα
 
Σέρβικα(Serbian Highflyer) δεν είναι σίγουρα. Τα Σέρβικα είναι τζινιά ως επί τω πλείστον σε χρώμα και έχουν σκούφο.
Μοιάζουν με Ukrainian Skycutters αλλά έχουν ένα δικό τους ιδιόμορφο πέταγμα. Άλλα περιστέρια πετάνε σε χαμηλό ύψος αλλά και περιστέρια που ''σβήνουν''.
Ο φίλος σου πως τα κατεβάζει;
http://ratsesperisterion.blogspot.com/2010/03/serbian-highflyer.html
http://www.ukrainianpigeons.com/

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Καλημερα. Αυτα ερχινται μονα τους μετα απο ωρες που πετανε. Αλλα κ σε εναν αλλο που τα εδεθξα μου ειπε οτι ειναι σερβικα. Μηπως υπαρχουν και αλλες ρατσες; Σερβικα;
 
Δεν μοιάζουν για ρώσικα, μάλλον high flyer είναι αλλά δεν είχα ποτέ τέτοια οπότε δεν μπορώ να πω με σιγουριά, ο σίγουρος τρόπος είναι με το πέταγμα μόνο τότε θα σιγουρευτείς γιατί έχουν διαφορετικό πέταγμα(τα ρώσικα δεν παίρνουν ύψος ενω τα άλλα πάνε πολύ ψηλά απο ότι βλέπω στο youtube *το λέει και ο όνομά τους άλλωστε)
Αυτη η σηζητηση μου θυμιζει το λουγαρο με το σκαθι η σκαρθι
 
Όταν λέμε Σέρβικα εννοούμε αυτά
220px-Serbian_Highflier.jpg

Σκούφος, πόδια καθαρά από φτερά, άσπρο μάτι.
Αν υπάρχουν άλλες ράτσες στην Σερβία ή πιο σωστά στην πρώην Γιουγκοσλαβία που να πετάνε και αυτά ψηλά High flyers δεν ονομάζονται Σέρβικα, θα έχουν άλλο όνομα.
Αυτός που στα έδωσε δεν ξέρει πως λέγονται;
 
Όταν λέμε Σέρβικα εννοούμε αυτά
220px-Serbian_Highflier.jpg

Σκούφος, πόδια καθαρά από φτερά, άσπρο μάτι.
Αν υπάρχουν άλλες ράτσες στην Σερβία ή πιο σωστά στην πρώην Γιουγκοσλαβία που να πετάνε και αυτά ψηλά High flyers δεν ονομάζονται Σέρβικα, θα έχουν άλλο όνομα.
Αυτός που στα έδωσε δεν ξέρει πως λέγονται;
Σερβικα high flyer μου ειπε ορι ειναι. Αλλα πρεπει να ειναι τρομερα πουλια εχω παθει πλακα
 
Εγώ θα πω, χωρίς να προσπαθήσω να μειώσω τον ενθουσιασμό σου ή υην αξία των πουλιών που δείχνεις, ότι τέτοιου πετάγματος πουλιά θα βρει κανείς στην Ελλάδα, πολύ πιο καλύτερα... Ιδιαίτερα σε Λάρισα, Κοζάνη, Βέροια και Θεσ/νίκη.
 
Εγώ θα πω, χωρίς να προσπαθήσω να μειώσω τον ενθουσιασμό σου ή υην αξία των πουλιών που δείχνεις, ότι τέτοιου πετάγματος πουλιά θα βρει κανείς στην Ελλάδα, πολύ πιο καλύτερα... Ιδιαίτερα σε Λάρισα, Κοζάνη, Βέροια και Θεσ/νίκη.
Ναι ρε φιλος σιγουρα το καλο και το καλητερο δεν τελειωνει ποτε για τον ανθρωπο

Και μια αλλη ερωτηση μηπως τα πουλια που εχουν πουπουλα στα ποδια ειναι απο βοριες χωρες;
 
Back
Top