Φροντίδα Είναι φυσιολογικό να με ψάχνει το 9 μηνών κοκατίλ μου;

Xrisi9025

PB New Member
Εγγραφή
2 Δεκ 2020
Μηνύματα
109
Πόλη
Σαντορίνη
Καλησπέρα σας. Έχω ένα κοκατιλ θυληκο 9 μηνών.θα ήθελα να ρωτήσω είναι φυσιολογικο να με ψάχνει ασταμάτητα;Εάν ανοίξω την πόρτα του μπάνιου η γενικά περάσω από πόρτα η την εξώπορτα φωνάζει ασταμάτητα μέχρι να με δει.Πεταει κατευθείαν πάνω μου κ χαμηλώνει το κεφάλι της βάζοντας το κολλητά πάνω μ.φευγοντας για την δουλειά την ακούω π φωνάζει.Αυτό μπορεί να της προκαλέσει κάτι; το τόσο άγχος;υπάρχει κάποιος τρόπος όταν λείπω να την ηρεμη; έχω κ δυο ζεμπρακια αλλά είναι σαν να μην υπάρχουν για αυτήν.
 
@Vada καλύτερα όχι. Δεν θέλω τα μωρά τους να πάνε σε ανεύθυνα χέρια. Θα τα σκέφτομαι κάθε μέρα. Οπότε αν εινσι ευτυχισμένη μόνο με εμενα καλύτερα να μείνει έτσι. Ευχαριστώ π μου απαντήσατε 😁🙏
 
Ακόμα και χωρίς τάσεις αναπαραγωγής το ίδιο κάνουν. Τα κοκατίλ, όταν είναι ήρεμα, δεν ξεκολλάνε.

Αν το έχεις λίγο καιρό και έχεις σταθερό ωράριο δουλειάς, θα το συνηθίσει σιγά σιγά. Θα τσιρίζει κανά λεπτό και θα σταματάει μετά.
 
Την εχω από 3 μηνων. Σταθερές ώρες εργασίας αλλά αυτή εκεί ταράζεται. Δεν με ενοχλεί η φωνή της,αντιθέτως αν δεν την ακούσω να φωνάζει θα προβληματιστω. Απλα μην πάθει τίποτα αυτό φοβόμουν, άγχος στρες 🙂
 
Back
Top