Γενικά Είναι όντως μαλινουά το καναρίνι μου;

TAKIS@HALKIDA

PB New Member
Εγγραφή
5 Μαϊ 2008
Μηνύματα
21
Πόλη
Χαλκίδα
γεια σας εχω ενα μαλινουα αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν οντως ειναι μαλινουα θα μπορουσε καποιος εκτροφεας αν του εδινα την ταυτοτητα του πουλιου να μου πει μερικες λεπτομερειες για αυτο το πουλι; 🙄
 
Αν θέλεις γράψε τα στοιχεία του, αλλά και το δαχτυλίδι δεν μπορεί να σου πει με 100% σιγουριά οτι όντως είναι μαιλινουα.
 
καληνυχτα, που να βρεις τον εκτροφεα απο εκει που ειναι βρε συ; Τελος παντων ακουσε αυτο που σου εβαλε ο θοδωρης και συγκρινε τις φωνες, αν ταιριαζει εχεις μαλινουα
 
ολλανδια κα ιεκει δεν θα τον βρεις νομιζω τοσο ευκολα οσο θα εβρισκες εναν εκτροφεα ελληνα
 
τα στοιχεια του ειναι ΝΒΒ 823 03 004

το ΝΒ και το ΝΒΒ δηλωνουν ολλανδια και το πουλι επισης εινα ιτου 2003 με κιτρινο δαχτυλιδι ετσι;
 
Φιλε μου το καναρίνι σου είναι μαλινουά,ΝΒΒ είναι η μία ομοσπονδία του Βελγίου,823 είναι ο κωδικός του εκτροφέα,03 είναι το ετος γεννήσεως και 004 είναι από τα πρώτα πουλιά του εκτροφέα.
Φιλικά Γιάννης
 
καληνυχτα, που να βρεις τον εκτροφεα απο εκει που ειναι βρε συ; Τελος παντων ακουσε αυτο που σου εβαλε ο θεμης{παο 13} και συγκρινε τις φωνες, αν ταιριαζει εχεις μαλινουα
που σου εβαλε ο thodoris1982
 
Τα μαλινουά μπορούν να συνηπάρξουν με χάρτζ ρόλερ; Στην Ελλάδα υπάρχουν εκτροφείς με ρόλερ;
 
Ελληνικός Όμιλος Καναρινιών Harzer Αθήνα Μωραΐτη 81 Ν.Ψυχικό 11527210-80.34.373

Εδώ θα μάθεις.
 
Back
Top