Γενικά Είναι lizard αυτό το καναρίνι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Fotis_K
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Fotis_K

PB Known Member
Εγγραφή
5 Ιουν 2008
Μηνύματα
3.116
Πόλη
Αθήνα
μπορει καποιοσ να μου πει τι ρατσα ειναι αυτο το καναρινι;

μου λενε οτι ισωσ ειναι λιζαρντ...

missing-image.png
 
οχι αυτο δεν ειναι λιζαρντ αλλα μοιαζει με κοκκινη ιζαμπελλα χωρις να ειμαι σιγουρος μαλλον ειναι κοινο καναρινι.
 
Και εγω θα συμφωνησω με τον Αρη! Ειναι ενα πολυ ομορφο κοινο καναρινι! Να το χαιρεσαι!
 
ειληκρινα αυτο το καναρινι δεν ξερω τι ρατσα ειναι απο οσα ξερω και απο οσα εχω διαβασει, παντως πολυ ομρφο και να σου ζησει!
 
Χωρις να ειμαι και ο πλεον ειδικος(καποιοι αλλοι θα σου πουν καλυτερα)νομιζω οτι ειναι Αχατης κοκκινο ιβουαρ χιονε.
 
μοιαζει παρα μα παρα πολυ με την φωτογραφια του ΣΑΚΜΠ1!
 
Μοιάζει με την φωτό πράγματι, αλλά δεν είναι χιονέ.
Ισως ο Λευτέρης(astrapogiannos) είναι πιο κοντά.
 
παιδια σασ ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον σας!
 
Θα συμφωνήσω με το Λευτέρη. Το αν είναι ιβουάρ θα φανεί μετά την πτερρόροια αν ακολουθήσει σωστή διατροφή έτσι ώστε να βαφτεί σωστά. Και όχι κοινό αλλά χρώματος. Από ότι βλέπω δεν έχει κάποια σημάδια άσχετα με του αχάτη που να δείχνουν ότι είναι παρδαλό (κοινό).
 
αν μπορεις ανεβασε μια φωτο το οργανο του καναρινιου σου ωστε να καταλαβουμε και να σου πουμε αμα ειναι αρσενικο η θηλυκο.
 
auto gia tn ratsa:
kai auto gia to filo:
gia na se vohuhsv piga stis eikones soy lizard kai moiazei apo katw san to kanarini stiin😛ictured39.jpg!
 
εχει ενα μικρο πραγματακι αλλα δεν ειμαι σιγουροσ αν ειναι αρσενικο γιατι δεν κελαιδα κι ολας!
 
η φωτογραφια απο οτι φαινετε ειναι θηλυκο αλλα αμα εχει ενα μεγαλο κιτρινο στρωμα απο κατω τοτε μπορει να ειναι και αρσενικο που να ειναι χοντρο και θα πρεπει να ακολουθησεις διαιτα γιατι εμενα ατην φωτο ειναι αρσενικο χοντρο.
 
α τοτε αρσενικο χοντρο ειναι! Μαλιστα! Οταν λες διαιτα;
 
αν βλεπω σωστα στο πανω μερος της φωτογραφιας εκει που τελειωνει το γυμνο δερμα διακρινεται μια φουντιτσα απο πουπουλα που κρυβουν το οργανο του πουλιου που δειχνει αρσενικο αλλα φετινο (μικρο) ή ειναι απυρωτο. Παντως οτι και να ειναι (θηλ. ή αρσ) μην σε νοιαζει θα το βρουμε παρεα (σου το εχω υποσχεθει απλα αυτα που εχω εκτος φωλιας ειναι ηδη ταγμενα, πρωτα ο Θεος θα βγουνε οπου να ναι και αλλα στο "κλαρι") εκτος αν ειναι τελικα καποιας ρατσας το φιλαρακι μας οποτε καλα ειναι να το ζευγαρωσεις με κατι ιδιο.

διαιτα ο "lizard" εννοει να του μειωσεις την αναλογια λιπαρων σπορων στη τροφη προσθετοντας στο (υποθετω) ετοιμο μιγμα στο 1 κιλο αλλα 200 γρ καναρινοσπορο σκετο(κεχρι). Επισης αν δεν του δινεις μεχρι τωρα, προσθεσε στο διαιτολογιο του (σε λογικα πλαισια)φρουτο και χοσταρικα καταλληλα(μπροκολο, σπανακι, τσουκνιδα,ραδικι) καλα πλυμενα και στεγνωμενα
 
Back
Top