Ασθένειες Εβαλα μια πατηθρα στο κλουβι αρχισαν να κοπανιουνται

Elias_184

PB Member
Εγγραφή
30 Ιουλ 2008
Μηνύματα
125
Πόλη
Ίλιον
Παιδια σημερα εβαλα μια πατηθρα στο κλουβι αλλα αυτα αρχησαν να κοπανιουντε☹ και να χτυπαν τα φτερα τους μαλιστα η θυληκια εβγαλε λιγο αιμα στην ακρη της φτερουγας☹. Υπαρχει περιπτωση να παθει κατι πχ. Μολυνση; 😱
 
Καλό θα ήταν να της έβαζες λίγο μπεταντίν για 2-3 μέρες. Και να κρατάς τι κλουβάκι και τα εξαρτήματα του καθαρά. Η φτερούγα της δεν κρέμεται; Απλά έχει ματώσει;
 
οχι δεν κρεμετε ομως ειναι αγρια και δαγκωνει αν βαλω μεσα χερι☹
 
αν βαλει γαντια μετα θα τον φοβαται παρα πολυ! Πηγαινε το κλουβι σε ενα σκοτεινο μερος που να μην βλεπουν τα πουλια και πιασε τα! Εγω ετσι κανω και ουτε φευγουν αλλα ουτε και τσιμπανε! Αλλα μετα δεν ξερω μηπως και παλι σε φοβαται!
 
Ευχαριστω πολυ α! Αν αρχησει και κοπανιετε να βγαλω το χερι μου; Παντος σκευτομουν να την ββγαλω εξω και να ριξω μια πετσετα πανω της για να της λιμαρω τα νυχια και το ραμφος παντος ευχαριστω πολυ:)!
 
Lathos...

an foras gadia, fobate meta ta gadia kai oxi ta xeria sou. An ton piaseis me ta xeria fobate ta xeria. Kai an ton piaseis otan einai skouro piasei SCHOCK. Gia fantasou na se piasoune otan kimase...
 
Φόρα γάντια και πιάσε τον. Μετά μπορείς να του ρίξεις ένω τον κρατάς μια πετσέτα στο κεφάλι του για να μην βλέπει και στρεσάρετε παραπάνω. Και βέβαια αυτό θα το κάνεις αφου είναι ξύπνιο το πουλάκι και όχι να πας να το πιάσεις ενω κοιμάται. Ισως χρειαστείς και βοήθεια εσυ να τον κρατάς και κάποιος να βάζει το μπεταντίν.
 
Ο πατερας μου την κραταγε φοροντας γαντια ψαροντουφεκου και οταν τον δαγκωσε τρυπησε το γαντι και πονεσε μαλον δεν θα ξαναβαλω πενταντιν
 
λαθος το καταλαβατε! Εγω δεν ειπα οταν κοιμαται! Προς θεου! Θα μεινει στα χερια σου το πουλακι! Εγω ειπα να ναι καπου σκοτεινα το κλουβακι οταν παει να το πιασει! Δηλαδη να κλεισει τα φωτα για παραδειγμα! Αυτο εννουσα!:D
 
Ο πατερας μου την κραταγε φοροντας γαντια ψαροντουφεκου και οταν τον δαγκωσε τρυπησε το γαντι και πονεσε μαλον δεν θα ξαναβαλω πενταντιν
Δεν είναι λύση αυτή... Μη πάθει καμιά μόλυνση... Προσπάθησες όπως σου είπα; Με την πετσέτα στο κεφαλάκι του και να το κρατάτε το κεφαλάκι του, μαλακά εννοείται..
 
Τι πατηθρα εβαλες και τρομαξε τοσο πολυ; 😕 Τρομαξε απο το χερι σου οταν εβαζες μεσα την πατηθρα η απο την ιδια την πατηθρα ακομη και οταν ειχες βγαλει το χερι σου απο το κλουβι;
 
Back
Top