Γενικά Εγκλωβισμενο περιστερι

harabudgie1

PB New Member
Εγγραφή
9 Ιουν 2015
Μηνύματα
344
Πόλη
Πάτρα
Παιδια ενα περιστερι εχει εγκλοβιστει σε ενα δωματιο στη πορτα που εχει υπαρχει ενα μικρο κενο και προσπαθει να βγει απο εκει αλλα δεν χωραει. Το κλειδι απο την πορτα δεν υπαρχει εχει χαθει ειναι στο σχολειο μου τι να κανω;
 
Να προσπαθήσεις με κάποιο τρόπο να ανολιξεις την πόρτα. Το πουλί από που μπήκε; Υπάρχει κάποιο άλλο άνοιγμα στο δωμάτιο; Εάν ναι, δελέασε το με λίγη τροφή σε εκείνη την κατεύθυνση για να βγει από εκεί.
 
Δεν μπορω να κανω κατι με την πορτα☹οχι δεν υπαρχει αλλο ανοιγμα του εριξα ψωμι να εχει να τρωει μην πεθανει
 
Σίγουρα θα υπάρχει διφορετικά πωα μπήκε... Ταιζέ το και βάλτου λίγο νερό έως να βρεθεί κάποια λύση.
 
Αν είναι στο σχολείο σου πές το στον διευθυντή σίγουρα θα έχει κλειδί να σου ανοίξει και δεν νομίζω να αρνηθεί γιατί αν ψοφήσει εκει μέσα του πουλί... καταλαβαίνεται...
 
Το ειπα δεν ενδιαφερθηκε γιαυτο αναφερθηκα εδω μηπως βρω αλλη λυση
 
Μπορει να ακουστω υπερβολικη...

Ή παρε πρωτοβουλια για κλειδαρα ή πυροσβεστικη..
 
...

Ή παρε πρωτοβουλια για κλειδαρα ή πυροσβεστικη..

Ή να ζητήσεις απο έναν γονιό σου να παρέμβει αύριο κιόλας. Θα ακουστεί αλλιώς. Κάντο θέμα και με τα άλλα παιδιά ώστε να προκαλέσετε λίγο δράμα και να φτάσει στα αυτιά των δασκάλων... 😉
 
Ή να ζητήσεις απο έναν γονιό σου να παρέμβει αύριο κιόλας. Θα ακουστεί αλλιώς. Κάντο θέμα και με τα άλλα παιδιά ώστε να προκαλέσετε λίγο δράμα και να φτάσει στα αυτιά των δασκάλων... 😉
Αν φυσικα δεν εχει βρει την εξοδο ως αυριο...
 
Μα απορώ πραγματικά ! Δεν είναι θέμα φιλοζωίας είναι θέμα υγιεινής! φαντάζεσται πως θα μυρίζει ένα ψόφιο περιστέρι που θα αποσυντήθεται μέσα στο σχολείο;!?!?
 
Χαρά μου εσύ προσπάθησες να το πιάσεις ή δεν γίνεται; ☹
 
@harabudgie1 μπορείς να καλέσεις στο 199 την πυροσβεστική υπηρεσία και θα βρεις σίγουρα και εύκολα λύση.
 
Λοιπον παιδια καλα νεα 1ον ναι προσπαθησα να το πιασω αλλα δεν εβγαινε 2οντο χαιδεψα και με σημπαθησε γιατι... ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ χρειαστηκε να σπασω λιγο τον τοιχο αλλα δεν με νοιαζει αυτο με νοιαζει που το περιστερακι ειναι ελευθερο
 
καλα εκανες μπραβο σου.
δε μας λες και σε ποιο σχολειο ειναι;
 
χρειαστηκε να σπασω λιγο τον τοιχο αλλα δεν με νοιαζει αυτο με νοιαζει που το περιστερακι ειναι ελευθερο

😀 απόδραση από το Αλκατράζ! Ότι καλύτερο έχω διαβάσει σήμερα!
 
Back
Top