Γενικά Εδώ είναι οι conures μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jamieo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jamieo

PB Member
Εγγραφή
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.512
Πόλη
Cordova, USA
Εδώ είναι conures μου. Οι δύο πρώτες φωτογραφίες είναι Banshee. Είναι 3 ετών. Είναι Jenday Conure. Οι άλλες φωτογραφίες μου Sun Conure. Το όνομά του είναι και ο Theodore (Θεόδωρος) είναι 5 χρονών.
 

Συνημμένα

  • 11.webp
    11.webp
    16,4 KB · Προβολές: 85
  • 12.webp
    12.webp
    15,4 KB · Προβολές: 60
  • 13.webp
    13.webp
    36,1 KB · Προβολές: 79
  • 14.webp
    14.webp
    34,8 KB · Προβολές: 68
υπέροχα! Να τα χαίρεσαι, είναι απο τα πιο αγαπημένα μου είδη!
 
ευχαριστώ όλους! Εγώ αγάπη μου conures. Έχουν τέτοιες μεγάλες προσωπικότητες σε ένα μικρό σώμα.
 
Νομίζω ότι είναι Θεόδωρος τελικά θα αρχίσουν να αγαπάς. Απόψε θα περπατούσε πάνω στο δάχτυλό μου, χωρίς να δαγκώσει ή διαμαρτυρία. Αυτό είναι ασυνήθιστο. Συνήθως διαμαρτυρίες. Έπαιζε με τα μαλλιά μου. Ο μάσημα μου πουκάμισο. Επίσης, επιτρέψτε μου να γαργαλίζω μάγουλο.

Έχει ζήσει μαζί μου για 11 μήνες τώρα. Θα είναι 1 έτος στις 23 Δεκεμβρίου.
 
Μπράβο Jamieo, να τα χαίρεσαι, καταπληκτικά, πανέμορφα πουλάκια!
 
Απόψε Θεόδωρος τέθηκε σε σαλόνι μαζί μου. Θέλει να κάθεται για τον ώμο μου. Τώρα είναι ενθουσιασμένος όταν βλέπει εμένα. Νομίζω ότι είναι επιτέλους ευτυχισμένη στο σπίτι μου. Έχει λάβει περίπου 11 μήνες για να φθάσει αυτό το σημείο. Κωνσταντίνος μου είπε το όνομά του στα ελληνικά σημαίνει "ένα δώρο από τους θεούς". Είναι ζουν έως και το νόημα του ονόματος.

Πήρα αυτές τις φωτογραφίες με το κινητό μου τηλέφωνο. Το φως στο δωμάτιο είναι ισχνές. Λυπάμαι για το σκοτάδι φωτογραφίες.
 

Συνημμένα

  • photo.webp
    photo.webp
    24,6 KB · Προβολές: 49
  • photo2.webp
    photo2.webp
    23,4 KB · Προβολές: 45
  • photo3.webp
    photo3.webp
    20,8 KB · Προβολές: 42
Χαίρομαι για το Θεόδωρο που τελικά δένεται μαζί σου. Νομίζω το κάστρο έπεσε.
 
Πολυ ομορφα και τα 2 conures σου...
Μπραβο για τον Θεωδορο που αρχισε να δενεται μαζι σου...
 
Conures είναι τόσο ωραίο πτηνών. Μπορεί να μην είναι η καλύτερη επιλογή ενός φίλου στο σύνολο των περιπτώσεων (λόγω του θορύβου). Ωστόσο, αν μπορείτε να μοιραστείτε τη ζωή σας με ένα, είναι υπέροχο φίλους.
 
Εδώ είναι ένα σύντομο βίντεο που μου conures. Συνειδητοποίησα πως δεν συζητά πολύ συχνά. Ο Θοδωρής θα είναι 6 ετών, στις 15 Ιουνίου. Δεν γνωρίζω την πραγματική ημερομηνία της γέννησης. Ωστόσο, επέλεξε 15 Ιούνη με βάση την ηλικία του, όταν αγόρασα τον ίδιο.
Το Banshee είναι ένα Jenday Conure. Είναι περίπου 4 ετών. Αγόρασα αυτόν σε ένα pet shop όταν ήταν περίπου 4 μηνών.

Αυτά τα δύο πουλιά θα αγωνιστεί αν μπουν πολύ κοντά μεταξύ τους. Ωστόσο, είμαι προσπαθούμε να κάνουμε να γίνει πιο φιλικό με το ένα το άλλο. Αν είναι για το ίδιο playstand, που θα αγωνιστεί. Ωστόσο, είναι δυνατό να είναι κοντά μεταξύ τους.

Η κάμερα κάνει το νευρικό πτηνών. Ωστόσο, η Banshee δεν ξεφωνίζει όταν βλέπει την κάμερα. Λοιπόν, νομίζω ότι είναι μια βελτίωση. :D


Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Jamie υπεροχα και αρχοντικα πουλια και τα δυο! Ευτυχισμενα και περιποιημενα!
 
Back
Top