Γενικά Εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος

Εγγραφή
22 Ιουλ 2008
Μηνύματα
225
Εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος (στο στόμα την ταϊζει).
Το ξέρω ότι σας ζάλισα αλλά πρώτη μου φορά είναι καταλαβαίνετε... :D
 

Συνημμένα

  • IMGP1538.webp
    IMGP1538.webp
    71,1 KB · Προβολές: 121
  • IMGP1539.webp
    IMGP1539.webp
    69,2 KB · Προβολές: 116
Πανεμορφες φωτογραφιες Δημητρη!
Χαίρομαι που σου άρεσαν Ανέστη.
Με την ευκαιρία να ευχαριστήσω και πάλι το φίλο μου Δημήτρη (Paoki) που μου χάρισε το κόκκινο. (Μητσάρα είχες δίκιο, θα το ηχογραφίσω μια μέρα να δείς πρόοδο στο κελάηδημα).
Το κίτρινο το βρήκα στο δρόμο.:)
 
καλους παογονους την ανοιξη να σου ζησουν οι φωτος ειναι τελειες
 
Πανέμορφα πουλάκια. Αλλά και οι φωτογραφίες το κάτι άλλο... Να χαίρεσαι το ζευγαράκι σου :)
 
Πολυ ομορφα και τα δυο πουλακια! Σε καταλαβαινουμε! Μπραβο και στον Δημητρη.. Μπορει να καμαρωνει το ζευγαρακι! Τωρα αμα σου πω οτι λογικα πρεπει να τα χωρισεις μεχρι να ερθει η σωστη χρονικη στιγμη αναπαραγωγης γιατι τα πουλακια μπερδευονται ειδικα αν ταχεις σε εσωτερικο χωρο! Ειναι σε καινουργιο περιβαλλον, θα ακολουθησει και η πτερρορια.. Κριμα να εχουν μια ατελεσφορη πρωτη προσπαθεια αναπαραγωγης που θα τα στρεσσαρει κιαλλο και μαλιστα χωρις λογο.Αυτη ειναι η ταπεινη μου γνωμη που θελει να βοηθησει να διατηρηθει η ομορφη εικονα για πολυ! Πιο εμπειροι φιλοι εδω μεσα ξερουν να σε κατευθυνουν καλυτερα! 🙂Πες μας περισσοτερα για το πως βρηκες ενα πουλακι στο δρομο.. Ποιος σταθηκε ποιο τυχερος; δεν μπορω να διαλεξω να τα προσεχεις πολυ σαν την τυχη σου!
 
Και τα 2 πουλάκια σου Δημήτρη είναι πανέμορφα να σου ζήσουν!
 
Φράνια ευχαριστώ για τις συμβουλές.
Τα πουλάκια έχουν χωρίσει :D. https://community.petbirds.gr/threads/Νέος-συγκάτοικος-Μαλώματα.6238/
Ένα απόγευμα σχεδόν βραδάκι που περνούσα από Ξηροκρήνη το πουλάκι πέρασε δίπλα από το μηχανάκι μου και χώθηκε κάτω από ένα αυτοκίνητο τρομαγμένο. Πετούσε κανα δυό μέτρα και πάλι προσγειώνονταν, το έπιασα γιατί σκέφτηκα ότι δεν θα είχε πολύ μέλλον εκεί. Θα χρειαστώ αρκετές συμβουλές γιατί είμαι εντελώς άσχετος.
 
Ομορφα κ τα δυο. Να σου ζησουν! Αμα ερθει η ωρα να γεννησουν, θα ειμαι η νονα στο πρωτο πουλακι.
 
Back
Top