Αναπαραγωγή Ειναι ασπορα η με σπορο;

glafkos

PB Member
Εγγραφή
11 Ιουν 2006
Μηνύματα
347
Πόλη
Αθήνα
καλησπερα σημερα μετα απο 9 μερες που κλωσσαει η καναρα μου κοιταξα με τον φακο τα 3 αυγα που εχει και δεν καταλαβα τιποτα απο το εαν ειναι ασπορα η με σπορο το μονο που ειδα ειναι να κουνιεται μεσα στο αυγο κατι σκουρο και στα 3 δηλαδη φανταστητε το μονο που ειδα ειναι τον κροκο να κουνιετε
ειναι ασπορα;
 
Κοιτα να δεις.
Αν ειναι σκουρα κοκκινα μεσα ειναι γονημοποιημενα.
Τα αλλα που ειδες σκετο κροκο δηλαδη μονο ενα κιτρινο στρογγυλο πραγμα ειναι ασπορα.
Αν μπορεις βαλε μια φωτο να δουμε.
 
αυτο που ειδα ειναι τον κροκο ο οποιος κουνιοτανε δεν εχω καταλαβει και πολλα μαλλον θα τα αφησω μεχρι να δω αν θα σκασουνε
 
αμα ειναι καταμαυρο και εχει πιασει ενα μικρο μερος του του αυγου ειναι μωρο το οποιο ηταν ζωντανο και πεθανε μεσα στο αυγο(εμβρυικη νεκρωση) και τωρα εχει χαλασει και ειναι ετσι αμα ομως εχει σχεδον καλυψη ολο το εσωτερικο του αυγου αστο γιατι μπορει να εχει νεοσσο αλλα εγω νομιζω οτι ειναι πεθαμενο το μικρο μεσα. Μια καλη φωτο θα βοηθουσε αρκετα για να σου πω σιγουρα.
 
φωτο δεν μπορω να βγαλω αλλα το μονο που μπορω να πω ειναι οτι φαινεται ενα μερος του αυγου(το μισο σχεδον) σκουρο και οταν το γυρναω γυρναει και αυτο μαζι σαν να επιπλεει
 
φιλε Ακη ειναι σιγουρα πεθαμενα τα μικρα μεσα στο αυγο αλλα για καλο η κακο ασε να ερθουν οι μερες και να δεις αμα θα σκασουν τα μικρα, σου ευχομαι να κανω λαθος και να βγουν τελικα οι νεοσσοι.
 
ευχαριστω πολυ παιδια αυτο θα κανω θα περιμενω ετσι κι αλλιως κυριακη δευτερα πρεπει αν ειναι ολα οκ να βγουνε μικρα
 
Back
Top