Γενικά Ειναι δυσκολο να βρεθουν λευκα γιορκσαιρ;

Red mosaic 13

PB Member
Εγγραφή
28 Φεβ 2009
Μηνύματα
347
Πόλη
Καλύβια
παιδια ειδα ενα καταλευκο γιορκσαιρ σε πετ και τον ερωτευτηκα, αν και η αληθεια δεν με πολυσυγκινουν τα καναρινια.. ρωτησα τον ιδιοκτητητη του πετ αν μπορει να μου βρει ενα θηλυκο και μου απαντησε οτι ειναι πολυ δυσκολο, αληθεια ειναι τοσο δυσκολο; γιωργος απο λαγονησι!
 
οντος φιλε μου τα λευκα γιορκ ειναι ολιγον τι δυσευρετα μπορεις ομως αν θελεις να παρεις το αρσενικο που ειδες και αφου το ζευγαρωσεις με ενα κιτρινο υπαρχουν πολλες πιθανοτιτες να βγαλεις και ασπρα πουλια, πρεπει να ξερεις ομως οτι γιορκ ειναι γενικα δυσκολα πουλια στο ζευγαρομα τους.
 
μανο βλεπω οτι εχεις στην κατοχη σου τετοια πουλια, για πες μου αν θελεις δυο, τρια λογια και γενικα που εγκειται οι δυσκολιες που προαναφερεις;
 
ναι σχολουμε εδω και μερικα χρονια με τα γιορκ επειδη μου αρεσουν ποιο πολλυ απο ολα τα καναρινια πρεπει να ξερεις οτι ολλα αυτα τα καναρινια ρατσας ειναι λιγο ποιο δυσκολα στην αναπαραγογη τους χορις αυτο να τα κανει βεβαια απαγορευτικα δηλαδη ενω απο ενα ζευγαρι κοινα καναρινια μπωρεις να βγαλεις καμια δεκαπενταρια μικρα την σεζον στα καναρινια ρατσας μπορεις να βγαλεις πεντε τεσσερα τρια η και καθολου καμια φορα και γιαυτο ειναι και ακριβοτερα αυτα τωρα ενα απο τα βασικοτερα πρωβληματα ειναι οτι υπαρχει παντα το ενδεχομενο να μην σου ταιζει η καναρα τα μικρα γιαυτο τουλαχιστον την πρωτη φορα που θα τα ζευγαρωσεις πρεπει να εχεις εφεδρια μια παραμανα δηλαδη μια καναρα απο κοινα καναρινια η οποια θα γενεισει μονη της θα τις πεταξεις τα αδεια αυγα και θα τις βαλεις τα αυγα απο τα γιορκ αυτο βεβαια με το ταιζμα δεν ειναι κανονας εγω τωρα εχω μια καναρα που ταιζει μονη της εχουν καποιο κοπο παραπανο αλλα για μενα αξιζει να προσπαθισεις
 
Back
Top