Αναπαραγωγή Ειναι ετοιμα τα παπαγαλακια μου για αναπαραγωγή;

Gerasimos1

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιαν 2014
Μηνύματα
237
Πόλη
Ίλιον
Το πρώτο ζευγαρι μου τελευταία ειναι πολυ ζωηρό ερωτικα και θα ηθελα να σας ρωτησω αν ειναι ετοιμα. Σε λιγες ωρες θα ανεβασω και φωτογραφίες.
 
CAM00458-1.webpCAM00464.webp CAM00458-1.webp CAM00464.webp CAM00468-1-1.webp CAM00467.webp CAM00458-1.webp
ενοω αν ειναι και τα δυο πουλια ετοιμα απο κοντα της θυλικιας ειναι εντονο καφε και του αρσενικου σκουρο μπλε
 
Έτοιμα φαίνονται. Από διατροφή πως πας; Σουπιοκόκκαλο; Εύχομαι να έχεις ευχάριστες εξελίξεις.
 
Ευχαριστώ πολυ, ναι εχουν σουπιοκοκκαλο και τους παιρνω εδω και 2 μηνες την συσκευασμενη τροφη verselle laga Budgies prestige και τρωνε με πετισσοτερη ευχαριστηση

CAM00480-1.webp CAM00472-1.webp CAM00489-1.webp CAM00480-1.webp CAM00472-1.webp CAM00489-1.webp
 
Έτοιμα φαίνονται. Από διατροφή πως πας; Σουπιοκόκκαλο; Εύχομαι να έχεις ευχάριστες εξελίξεις.
1)Τί αλλο θα μπορουσα να τους κανω εκτος της διατροφικης προετοιμασίας;
2)Πειράζει που στν ζευγαρώστρα εχω και μια αλλη 1 θυλικια;
3)θα επηρεασει η αλλη θυλικια την αναπαραγωγη τους;
Υ. Γ. Την αλλη θυλικια την ειχα βαλει με αλλο αρσενικο ομως δεν τα πηγαν καλα με την συμβιωση οποτε τν εβαλα με το ζευγαρακι
απο πανω ^
!
Υ. Γ.2.
τον ανδρα της αλλης θυλικιας της μπλε τον εχω μονο του διοτι κανεις δεν τον θελει☹
 
Καλησπέρα Γεράσιμε, κατά την γνώμη μου, θα έλεγα να χωρίσεις την δευτερη θυληκιά επειδή κατά την διάρκεια της αναπαραγωγής το θυληκό γίνεται ακόμη πιο επιθετικό απ'ότι είναι. Μπορεί να υπάρξουν προβλήματα, μην το διακινδυνέυεις
 
Είναι ρίσκο να αφήσεις το άλλο θηλυκό μέσα. Υπάρχει περίπτωση να είναι συνεργάσιμη και βοηθητική αλλά το πιθανότερο θα δημιουργηθούν εντάσεις.
 
Back
Top