Γενικά Ειναι καλο αυτο το κλουβι για κοκατιλ;

kostas1989

PB New Member
Εγγραφή
1 Απρ 2014
Μηνύματα
35
Γεια σας! βρηκα αυτο το κλουβι απο ελληνικο πετ σοπ που ειναι διαστασεων 67χ67χ1.56 και η τιμη του ειναι 120ε. Τι λετε καλο ειναι;

klouvi.webp
 
πολύ μεγαλο το βλεπω γιατι δενπαιρνεις ένα πιο φτηνο και πιο βολικο.

petsupermarket.gr/7617/προϊόντα/κλουβί-παπαγάλου-52χ415χ78x5cm.html
 
@valjean, ευχαριστω πολυ γιατην απαντηση και το ενδιαφερων. Προσεχε ομως γιατι στην απαντηση σου διαφημιζεις το πετ σοπ και δεν επιτρεπεται. Τωρα οσον αφορα το κλουβι που λες για τις διαστασεις τα μεσαια μεγεθη παπαγαλων οπως συγκαταλεγονται και τα κοκατιλ πρεπει το κλουβι να ειναι 65χ50χ50
 
Το κλουβι ειναι πολυ καλο και ποιοτικο, να το παρεις αν μπορεις. Στα πουλια προσφερουμε οσο περισσοτερο χωρο μπορουμε Γιαννη, γιατι να παρει μικροτερο;

Κωστα δεν υπαρχει προβλημα με το λινκ που εβαλε ο Γιαννης. 😉
 
Δεν απαγορεύεται να αναφέρονται ονόματα εταιρειών ή καταστημάτων, φτάνει να μην είναι συμφερόντων αυτού που το αναφέρει.
Το κλουβί που προτείνει ο Γιάννης, θα μπορούσε να κάνει για κοκατίλ, απλά όσο μεγαλύτερο, τόσο καλύτερο. Μαζί γράφαμε Ανέστη :)
 
μια χαρά και καλή τιμή
ευχαριστω μαρια για την απαντηση αλλα θα ηθελα να σε ρωτησω αν φανηκε η φωτογραφια αν την ανεβασα σωστα; δηλ τη φωτο του κλουβιου ενοω. Και το αλλο που ηθελα ειναι αν παρω το συγκεκριμενοο κλουβι μπορω αν παρω αργοτερα και θυληκο να βαλω φωλια η οχι ευχαριστω
 
Άνετα κατοικεί ζευγάρι και χωράει η φωλιά των κοκατίλ στο κλουβί.
 
Δεν απαγορεύεται να αναφέρονται ονόματα εταιρειών ή καταστημάτων, φτάνει να μην είναι συμφερόντων αυτού που το αναφέρει.
Το κλουβί που προτείνει ο Γιάννης, θα μπορούσε να κάνει για κοκατίλ, απλά όσο μεγαλύτερο, τόσο καλύτερο. Μαζί γράφαμε Ανέστη :)
συγνωμη παιδια δεν ηξερα
 
Άνετα κατοικεί ζευγάρι και χωράει η φωλιά των κοκατίλ στο κλουβί.
ωραια αλλα πως θα μπει η φωλια γιατι δεν βλεπω να εχει πλαινη πορτα για εξωτερικη φωλια εκτος αν υπαρχει εσωτερικη φωλια γιατι δεν το ξερω. Ευχαριστώ
 
Μέσα την βάζειςΕίναι μεγάλη ξύλινη, την βάζεις από την μπροστινή πόρτα και ή την κρεμάς ή την αφήνεις στο πάτωμα.
 
Γιατί ζητάς συγγνώμη; Η απάντηση μου και του Ανέστη, ήταν ότι δεν απαγορεύεται να βάλεις το link>
ζηταω συγνωμη γιατι δεν το ηξερα και εκανα παρατηρηση τον ανθρωπο γιαυτο δεν με πειραξε που με ειπατε
 
νομιζω επιτρεπεται να βαζουμε λινκ από αγορες που θελουμε να κανουμε! Οσο για το κλουβι που διάλεξες σιγουρα ειναιπολυ καλο απλα προτεινα κατι άλλο για λιγοτερα χρηματα!
 
Μέσα την βάζειςΕίναι μεγάλη ξύλινη, την βάζεις από την μπροστινή πόρτα και ή την κρεμάς ή την αφήνεις στο πάτωμα.
ααα ωραια τωρα καταλαβα ευχαριστω πολυ μαρια για τις απαντησης γιατι ειμαι ασχετος
 
Αν βαλεις τη φωλια μεσα χωρις να εχεις προσβαση απο εξω, θα ειναι μεγαλη αναστατωση για το ζευγαρι καθε φορα που θα θελεις να ελεγχεις τι γινεται μεσα στη φωλια. Ετσι πιστευω εγω, αν σκοπευα σε αναπαραγωγη θα κοιτουσα για κλουβι με πλαινη βοηθητικη πορτα γι'αυτον τον σκοπο. 😉
 
  • Like
Αντιδράσεις: Marco
νομιζω επιτρεπεται να βαζουμε λινκ από αγορες που θελουμε να κανουμε! Οσο για το κλουβι που διάλεξες σιγουρα ειναιπολυ καλο απλα προτεινα κατι άλλο για λιγοτερα χρηματα!
ναι γιαννη μου επιτρεπεται εχεις δικιο εγω εκανα λαθος. Για το κλουβι εχεις δικιο για τα λευτα την εποχη που ζουμε και εγω θα ζοριστω να το παρω αλλα θα το παρω για να ειναι ανετο
 
Δυστυχώς όσα μεγάλα κλουβιά έχω δει εγώ τουλάχιστον, δεν διαθέτουν τέτοια πόρτα πλαϊνή. Δεν ξέρω αν δεν έχει τύχει
 
Αν βαλεις τη φωλια μεσα χωρις να εχεις προσβαση απο εξω, θα ειναι μεγαλη αναστατωση για το ζευγαρι καθε φορα που θα θελεις να ελεγχεις τι γινεται μεσα στη φωλια. Ετσι πιστευω εγω, αν σκοπευα σε αναπαραγωγη θα κοιτουσα για κλουβι με πλαινη βοηθητικη πορτα γι'αυτον τον σκοπο. 😉
και εγω το σκεφτηκα αυτο αλλα ψαχνω στο ιντερνετ και δεν μπορω να βρω να εχει τις καταληλες διαστασεις να εχει και ροδες να εχει και συρταρι να εχει και σταντ να εχει και πλλαινη πορτα για εξωτερικη φωλια. Αν μπορεις κανε μου καμια προταση με φοτωγραφια ευχαριστω
 
Back
Top