Αναπαραγωγή Ειναι λογικο να μην εχουν κανει αυγουλακια ακομη;

Τα Lovebirds δεν έχουν κάποια συγκεκριμένη εποχή για αναπαραγωγή. Αν τους βάλεις φωλιά, έχουν κατάλληλες συνθήκες και τους κάνεις προετοιμασία μπορεί σε λίγο καιρό να αρχίσουν να ζευγαρώνουν. Πάντως προσωπικά πιστεύω πως η καλύτερη εποχή είναι η άνοιξη για να έχουν τις καλύτερες δυνατές συνθήκες.
 
2 μηνες τωρα, καθε μερα ασχολουνται με την φωλια η θυληκια την μαστορευει, πανε μεσα και κανουν πικι πικι και το βραδυ η θυληκια κοιμαται μεσα και ο αρσενικος απεξω
 
Ειναι κατι φυσιολογικο για ενα ζευγαρι! Ασ τα εκει να παλευουν! Σε λιγο καιρο που ξερεις μπορει να δεις και κανα αυγουλακι!
 
και να ρωτησω εγω σε τι ηλικια ειναι ετοιμα για να ζευγαρώσουν;
 
και να ρωτησω εγω σε τι ηλικια ειναι ετοιμα για να ζευγαρώσουν;

Καλο ειναι να τα βαζουμε για ζευγαρωμα αφου εχουν κλεισει το πρωτο ετος ζωης για να αποφευχθουν προβληματα κατα την διαρκεια της επωασσης η στο μεγαλωμα των νεοσσων.
 
2 μηνες τωρα, καθε μερα ασχολουνται με την φωλια η θυληκια την μαστορευει, πανε μεσα και κανουν πικι πικι και το βραδυ η θυληκια κοιμαται μεσα και ο αρσενικος απεξω
κοίτα και τα δικά μου έτσι έκαναν, η θυληκιά μέσα και ο αρσενικός απ'έξω πάνω στο ξυλαράκι. Και πριν γεννησει τα αυγα και μετα. Θέλω να σου πω πως το οτι ο αρσενικος ειναι έξω δε σημαινει κατι (μιλαω απο αυτα τα λιγα που ξέρω.. Αν κανω λάθος διορθώστε με)
 
Back
Top