Ασθένειες Ειναι φυσιολογικες οι κουτσουλιες του κοκατιλ μου;

Dimos_Greek

PB New Member
Εγγραφή
23 Ιουν 2014
Μηνύματα
388
Καλημερα σε ολη την παρεα! Δειτε λιγο και πειτε μου αν ειναι φυσιολογικες οι κουτσουλιες του κοκατιλ μου:
CAM00370_zps7616c42b.jpg

CAM00355_zpsc2fc8ba0.jpg

CAM00371_zpsac004bb9.jpg
 
Σε ανησυχεί κάτι στη συμπεριφορά του; Κάποιο σύμπτωμα, υποψία ασθένειας;

Τι διατροφή του παρέχεις;
 
Του δινω φρουτα και λαχανικα (μηλο, πιπερια, σταφυλι)! Σημερα για λιγο ετρεμε αλλα μετα σταματησε. Επισης το βραδυ οταν παω να κλεισω το πατζουρι κελαιδαει λιγο και βραχνα. Σε τι οφειλονται αυτα;Επισης γενικα ειναι ζωιρος κ. Α!
 
Καλές φαίνονται, κάποιες ίσως έχουν λίγο υγρό παραπάνω αλλά αφού έδωσες λαχανικά, λογικό φαίνεται.
Είναι ο καιρός περίεργος, μπορείς να δώσεις λίγη ρίγανη στα σπόρια, καθώς ριγανότσαγο ή σκορδόνερο εναλλάξ και παρακολούθησέ το πιο στενα.
 
Λαχανικα και φρουτα δεν τα δινω αρκετα σιχνα αλλα τωρα θα αρχισω να τα δινω σχεδον καθε μερα! Οσο για την ριγανη εχω σε γλαστρα αν δεν κανω λαθος αλλα και να μην εχω εχω σε βαζω αποξηραμενη!
 
Mαρια οσο για το χθεσινο τρεμουλο,το οποιο διαρκησε για λιγο σε τι μπορει να οφειλονταν;
 
Εγω θα προτεινα το σταφυλι σε τοσο μικρο πουλακι να δινεται απο σπανια εως καθολου.
 
Mαρια οσο για το χθεσινο τρεμουλο,το οποιο διαρκησε για λιγο σε τι μπορει να οφειλονταν;
Δεν ξέρω, κάποιες κινήσεις μπορεί να μην έχουν καμία σημασία ή το αντίθετο. Θέλει παρακολούθηση για τυχόν επανάληψη και αν η κίνηση συνδυάζεται με κάποιο ερέθισμα ή όχι.
 
Ναι θα το παρακολουθησω αν επαναληυθει ξανα! Και για το βραχνιαζμα, που το κανει μονο το βραδυ οταν ανοιγω το φως και παω κοντα του;
 
Τι να σου πω, δεν ξέρω, κι εμείς όταν μας ξυπνούν άλλη φωνή έχουμε από ότι στην διάρκεια της ημέρας όταν είμαστε ζωηροί :)
 
Tελικα δεν ειναι βραχνιαζμα! Την ιδια φωνη κανει μερικες φορες οταν το χαιδευω στο κεφαλακι και ηρεμει!
 
Back
Top