Γενικά Εκει που πηγαιναμε μια χαρα, σημερα πεθανε ο Καρλος

ΑΓΓΕΛΟΣ2

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.384
Πόλη
Βόλος
μολις πριν 1 λεπτο βρηκα νεκρο τον καρλος...
ο καρλος ηταν αρσενικο μπατζι που ειχε σκαλι και κανεμε θεραπεια με επιθολ και τα πηγεναμε πολυ καλα.. Ειχε μηνει πλεον πολυ λιγο μονο στο ραμφος του...

χθες ηταν μια χαρα γιατι τον εβγαλα και κανεμε κανονικα την θεραπει αμας... Τωρα που γυρισα τον βρηκα νεκρο στο πατο... Το πολυυυ παραξενο ηταν οτι ειχε κατι σεν κριθαρακι στο ενα ματι... Μεσα στο κατω βλεφαρο ειχε πολλα σαν αυγα απο εντομο.. Που φενοταν ευκολα με το ματι, απο τι να πεθανε;λετε να τον τσιμπισε τιποτα και να γεννισε αυγα μεσα του;υπαρχει κατι τετοιο;

κριμα... Πανω που ειχε αρχισει και δεν μου περνουσε καν απο το μυαλο οτι θα παθει κατι...ηταν ζοϊρος και κελαϊδουσε πολυ...

εχω λυπηθει πολυ...
 
Τί αναπάντεχο ήταν αυτό τώρα; Κρίμα ρε! Και πήγαινε πραγματικά καλά! Τελικά είναι πολύ ευαίσθητα πλάσματα!
 
Κριμα βρε Αγγελε και προσπαθησες πολυ γι αυτο το πουλακι.☹

Εχε τον νου σου και στα υπολοιπα πουλια σου.
 
δεν ξερω τι ειναι...χθες το παρατιρισα κιολας το ματι του και δεν ειχε απολυτος τιποτα... Εχει μπει στο μυαλο μου οτι τα γεννισε καποιο εντομο, αλλα δεν ξερω αν υπαρχει τετοια περιπτωση...

στεναχωρεθηκα πολυ...
 
Τι εντομο θα μπορουσε να γεννησει ομως και αν γινει κατι τετοιο αυτο φερνει το θανατο;
Μηπως απλα πεθανε και πηγε σκουληκομυγα και εκανε τα αυγα της;
Κριμα, λυπαμαι!
 
δεν ξερω τι να πω...
ισως τα αυγα να εγιναν μετα το θανατο...

αν ξερει καποιος αν υπαρχει εντομο που να τσιμπαει και μετα να γεναει τα αυγα του ας το πει. Γιατι δεν καταλαβενω γιατι ν απεθανε ενω φενοταν μια χαρα...
 
ελα ρε φιλε τωρα... Να κατι τετοια με στεναχωρουν.. Εκανες οτι μπορουσες ομως και το πουλακι εφυγε ευτυχισμενο.. Τωρα για εντομο δε γνωριζω να σου πω...
 
το πουλακι ηταν σε καραντινα απο τοτε που ηρθε σπιτι...

το κλουβι του και τα σκευει πεταχτηκαν...

ευτιχος εχω τα αλλα που με παριγορουν, αυτο ειναι το καλο του να μην εχεις μονο 1
 
Αγγελε λυπαμαι πολυ για το πουλακι! Τουλαχιστον προσπαθησες και το βοηθησες!
 
λυπαμε για το συμβαν, απλα θα σου ελεγα να κανεις μια σχολαστικη απολυμανση στο χωρο(που ισως εχεις κανει τωρα που μιλαμε) για να αποφυγεις τυχον μεταδοση του κακου, αν και νομιζω οτι εντομο πηγε αφου πεθανε το πουλακι.
να εισαι καλα να το θυμασαι Αγγελε.
 
Αγγελε συναισθάνομαι την λυπη σου για τον χαμο του μικρου σου φιλου.☹ Να ξερεις οτι εκανες οτι καλυτερο μπορουσες...
 
Λυπάμαι πολύ Άγγελε για το πουλάκι σου. Σίγουρα έκανες το καλύτερο δυνατό κι είναι κρίμα και για σενα και γι αυτό η εξέλιξη!
Κι εμένα το παπαγαλάκι που έχω στο αβατάρ πέθανε κατά την θεραπεία του σκάλυ φέις ενώ πιο πριν ήταν αρκετά δραστήριο. Αναρρωτιέμαι μήπως το φάμακο είναι πολύ βαρύ και απαιτεί πολύ πιο προσεκτικό χειρισμό. Το αναφέρω επ ευκαιρία, να το συζητήσουμε για ν αποφύγουμε άλλα περιστατικά αν ισχύει κάτι τέτοιο.
 
μπορει να ειναι και αυτο... Ιδιος οταν το τρωνε... Εμενα ειχε σταματισει να δαγκωνει την μπατονετα, αλλα σιγουρα εστω και λιγο μπορει να κατεληγε στο στομα του...
 
Back
Top