Φροντίδα Εκθεσιακα κλουβια!

sophia pj.

PB Member
Εγγραφή
31 Ιαν 2007
Μηνύματα
968
Πόλη
Πειραιάς
Καπου ''πηρε'' το ματι μου.. Μια ανταλλαγη εκθεσιακων κλουβιων.. Μου εκανε εντυπωση το γεγονος πως υπαρχουν διαφορετικα αναλογα την ρατσα. Επειδη ειμαι ασχετη και πολλοι αλλοι φανταζομαι θα ηθελα πολυ να μαθω. Γιατι υπαρχουν διαφορες; Ποιες ειναι αυτες;Ειναι κατι που το κανονιζει ο εκαστοτε συλλογος;Ειναι θεμα εκτροφεα;Θεμα αναδειξης του πουλιου;και αν υπηρχαν και σχετικες φωτος θα ηταν υπεροχο!:D
 
Οι διαφορες που υπαρχουν αναμεσα στα εκθεσιακα κλουβια εχουν στοχο την αναδειξη του πουλιου μεσα απο αυτα. Πρεπει να ειναι με τετοιο τροπο σχεδιασμενο ωστε να αναδεικνυει τα ιδιαιτερα χαρακτηριστικα καθε ρατσας καναρινιου. Ετσι εχουμε αλλα κλουβια για καναρινια χρωματος, και αλλα για καναρινια τυπου, σγουρα, μεγαλοσωμες ρατσες κτλ. Υπαρχουν διαφορετικων διαστασεων κλουβια, που επισης διαφερουν στο απο ποσες μεριες ειναι κλειστα, αριθμος και διαμετρος πατηθρων, κτλ.
 
Δεν ξέρω αν ανταποκρίνονται όλα, στα διεθνή στάνταρς,
αλλά τα προτείνει μεγάλη εταιρεία και νομίζω οτι πρέπει να
είναι μέσα στις προδιαγραφές.
 
Ιδού οι προτάσεις

Υ. Γ Για την Σοφία ρε βαμώτο!
 

Συνημμένα

  • border-scoths.webp
    border-scoths.webp
    18,6 KB · Προβολές: 529
  • colour.webp
    colour.webp
    10,1 KB · Προβολές: 316
  • gloster.webp
    gloster.webp
    13,5 KB · Προβολές: 448
  • ivridia-exotika.webp
    ivridia-exotika.webp
    13,1 KB · Προβολές: 323
  • sgoyra.webp
    sgoyra.webp
    14,8 KB · Προβολές: 270
ΤΑ ΕΚΘΕΣΙΑΚΑ ΚΛΟΥΒΙΑ ΧΩΡΙΖΟΝΑΙ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.
A,Β,C ΚΛΟΥΒΙΑ ΚΑΝΑΡΙΝΙΩΝ ΦΩΝΗΣ.
D ΚΛΟΥΒΙΑ ΚΑΝΑΡΙΝΙΩΝ ΧΡΩΜΑΤΟΣ.
Ε ,G,H ΚΛΟΥΒΙΑ ΚΑΝΑΡΙΝΙΩΝ ΤΥΠΟΥ ,ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΙΘΑΓΕΝΩΝ ΚΑΙ ΥΒΡΙΔΙΑ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΣΤΑ ΧΡΩΜΑΤΟΣ Η ΠΛΑΤΗ ΕΙΝΑΙ ΙΣΙΑ ΕΝΩ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕΤΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΓΚΛΟΣΤΕΡ ,ΦΙΦΕ ΦΑΝΣΥ,ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ,ΓΙΟΡΚΣΑΪΡ,ΣΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΘΑ ΕΧΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.
Culpret.gr
 
Μπορώ να ανατρέξω κάπου να βρω σχέδιο & διαστάσεις εκθεσιακών κλουβιών;
Πιθανόν σε ιστοσελίδα κάποιου συλλόγου έχει δει κανείς κάτι σχετικό;
 
Back
Top