Φροντίδα Εκπαίδευση μετά από προσπάθειες

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης S.T
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

S.T

PB New Member
Εγγραφή
4 Μαρ 2018
Μηνύματα
28
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Παιδια καλησπέρα,
Μετά από προσπαθειες έχω καταφέρει αν εχω τροφη στο χερι να ανεβαίνει το παπαγαλακι με δική του πρωτοβουλια στο δαχτυλο μου μαλιστα μια μερα αφου εφαγε εκατσε πάνω και εκλεινε τα ματια για να κοιμηθει. Είμαι σε καλο δρομο;
 
Καλησπέρα και σε σένα! Να σου ζήσει το παπαγαλάκι σου! 🙂

Το ότι σε σε εμπιστεύεται και έρχεται οικειοθελώς στο χέρι σου είναι πράγματι ένα πολύ καλό και ενθαρρυντικό σημάδι για την μεταξύ σας αλληλεπίδραση. Δείχνει ότι σε εμπιστεύεται και ότι δίπλα σου νιώθει ασφάλεια και σιγουριά! Και περνώντας ο καιρός, όπου θα γνωρίζεστε και θα "δένεστε" πιο πολύ, θα ανεβαίνετε διαρκώς επίπεδο και θα μπορείτε να κάνετε αρκετά πράγματα και κόλπα. Να θυμάσαι πάντα ότι οι κινήσεις, ο τόνος της φωνής και η στάση του σώματος σου να είναι ήρεμα και ήπια και να επιμένεις και να προσπαθείς!👍

Μπράβο για την προσπάθεια σου και εύχομαι να συνεχίσετε έτσι! Η υπομονή και η προσπάθεια αποφέρουν καρπούς! Θα τα πάτε περίφημα!👍
 
ναι. Είσαι σε πάρα πολύ καλό δρόμο!
μάλιστα το ότι χαλάρωσε και θέλησε να κοιμηθεί στο χέρι σου, δείχνει την εμπιστοσύνη του και την άνεση που αισθάνεται κοντά σου,όπως σου είπε και ο Αμβρόσιος.
σιγά σιγά θα έρχεται σε σένα και χωρίς την ύπαρξη τροφής. (επειδή δεν θυμάμαι, τι παπαγαλάκι έχεις 😉
 
Back
Top