Γενικά Εκπομπή για καναρίνια στην ΕΤ1

Την προλαβα προς το τελος της...ωραιος ο επιλογος, οπως επισης και η μουσικη!
 
Μπράβο, το πρόλαβα, χρήσιμα, για διαγωνισμούς, βαθμολογία, κ.ά! Χαρήκαμε κελάηδημα, εκπληκτικά τα κιτρινάκια, οι πληροφορίες αλλά και ο επίλογος, ότι κάποιοι έχουν μεράκι, οι τρίλιες κάνουν πιό χαρούμενη - ομορφαίνουν την γκρίζα ζωή της πόλης! Ευχαριστούμε Δημήτρη!
 
Παρακαλούμε πολυ, οσοι παρακολούθησαν την εκπομπή να ετοιμασουν μια συντομη και ουσιαστικη περίληψη και να ενημερωσουν και εμας τα εργαζομενα νιατα καθως και τα τιμημένα γηρατειά που δεν καταφεραν λογω υποχρεωσεων να το παρακολουθησουν. 😉
 
Συμφωνώ με την Georgina, το ιδιο και με την Γεωργία. Γιατι δεν ημουνα σπιτι να το δω. Θα χαρω αν ακουσω περιληπτικά το περιεχόμενό της!
 
Δείτε και εδώ. EPT online - Πρόγραμμα Τηλεόρασης
 
Δημήτρη μπαίνω στο link αλλά μου βγάζει μήνυμα platform not supported. Τι μπορεί να φταίει;
 
Νίκο μπες στο link που σου δίνω (τεχνικά θέματα) μήπως απαντηθεί το ερώτημά σου:

"http://www.ert-archives.gr/wpasV2/public/u04-usr-tech.aspx"
 
σε οσους δεν εχουν το αναγκαιο " plug in" των windows MEDIA player και πανε να το καεβασουν αν τους ζητησει να το δηλωσουν στην microsoft να το κανουν μονο αν τα windows που εχουν ειναι επισημα δηλωμενα. Αλλιως ισως τους βγει μηνυμα μετα (αν δηλωσουν στην εταιρια το plug in και εχουν αδηλωτo το serial number των windows )οτι θα μπλοκαριστουν τα windows επειδη αποτελουν παρανομο λογισμικο 😉
 
Ολη η σειρα ειναι παρα πολυ ωραια, λεγεται "το βλεμμα" κ αφορα στη σχεση του ανθρωπου με τα ζωα, απο πολλες πλευρες.
Αξιζει κανεις να τη δει!
 
Καλημέρα

Για όσους δεν γνωρίζουν, οι 2 κύριοι που μιλανε για τα καναρίνια φωνής, είναι ο Θέμης, εκτροφέας καναρινιών φωνής και δήμαρχος Θρακομακεδώνων, και ο Δ. Κασέτας, εκτροφέας και κριτής φωνής.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Pigaki
πολυ καλο μπραβο κιτρινομαυρα καναρινακια εχω και εγω σαν και αυτα που ειδα στο βιντεο κελαιδουν χαμηλα με κλειστο στομα αλλα δεν ξερω και πολλα απο ρατσες και μπορω να πω τι ρατσα ειναι σιγουρα
 
πολυ καλο μπραβο κιτρινομαυρα καναρινακια εχω και εγω σαν και αυτα που ειδα στο βιντεο κελαιδουν χαμηλα με κλειστο στομα αλλα δεν ξερω και πολλα απο ρατσες και μπορω να πω τι ρατσα ειναι σιγουρα

Ολα τα κοινά καναρινάκια που είναι διασταυρώσεις κίτρινων,
με κάποιο απο τα μελανίνης είναι έτσι, κιτρινόμαυρα. Αυτό δεν σημαίνει οτι είναι
και HARZER. Αυτά τα πουλιά έχουν ένα πολύ συγκεκριμένο ρεπερτόριο με αρχή, μέση και τέλος, με γνωστή χροιά και διαδοχή ήχων. 😉
 
Για όσους δεν γνωρίζουν, οι 2 κύριοι που μιλανε για τα καναρίνια φωνής, είναι ο Θέμης, εκτροφέας καναρινιών φωνής και δήμαρχος Θρακομακεδώνων, και ο Δ. Κασέτας, εκτροφέας και κριτής φωνής

Πρέπει να τους καλέσουμε στη παρέα μας... Να μας πούνε μερικά μυστικά.:)
Εχω δει κι εγω αυτή τη εκπομπή.
 
Back
Top