Αναπαραγωγή Εκτροφή καρδερίνων Major 2017

nikosael26

PB Member
Εγγραφή
10 Μαρ 2010
Μηνύματα
210
Πόλη
Λάρισα
full

1. Καρδερίνα Major Καφέ φορέας Ιζαμπέλ

full

2. Καρδερίνες Major Ιζαμπέλ και Έουμο φορείς Σατινέ

full

3. Καρδερίνα Major Αχάτης Ασπροκέφαλος φορέας Έουμο

full

4. Καρδερίνα Major Έουμο φορέας Σατινέ

full

5. Καρδερίνα Major Καφέ

full

6. Καρδερίνες Έουμο & Αρχέγονο φορέας Σατινέ & Αχάτης φορέας Ιζαμπέλ

ιζαμπέλ-min.webp
7. Καρδερίνα Ιζαμπέλ

full

8. Καρδερίνες Major Έουμο φορέας Σατινέ & Σατινέ

full

9. Καρδερίνα Major Αρχέγονη φορέας Αχάτη

full

10. Καρδερίνα Major Καφέ και Ιζαμπέλ
 
Είναι πολύ όμορφα όλα. Καλά, το ένα, αυτο στην 3η φωτό του ποστ δύο, πραγματικά το ερωτεύτηκα! Θα το δω στον ύπνο μου στα σίγουρα. Καλοτυχία να ειναι.
Πες μας: πόσα μικρά έχεις, από πόσα αυγά και απο ποσά ζευγάρια;
 
Μπράβο Νίκο υπέροχα!
Ας πάρουμε το πρώτο post,έχεις πολλά ασπροκέφαλα και έουμο;
Επίσης αυτό το πουλάκι που κάνει μπάμ στην 8η φωτογραφία και που δείχνεις και μετά,τι είναι;
Γιατί ενώ δείχνει για σατινέ, δεν έχει κόκκινο μάτι; Μοιάζει με σύνθεση μεταλλάξεων.
 
Καλημέρα σας και πάντα επιτυχίες.
Τέτοια πρέπει να βλέπουμε και να αλλάζει η ψυχολογία μας.
Σίγουρα πρόκειται για μετάλλαξη όμως. Περιγράψτε μας την όλη διαδικασία και για ποια μετάλλαξη πρόκειται;
Είμαι σίγουρος πως όλοι στο forum θα το ήθελαν αυτό.
Συγχαρητήρια και πάλι.

Καρδερίνες=ΛΑΤΡΕΙΑ
 
Μπράβο Νίκο, να σου ζήσουν και του χρόνου!
Ευχαριστώ πολύ Μαρία! Να είσαι καλά!

Να είσαι καλά Ανδρέα!

Πες μας και τι είναι βρε Νίκο.

Να τα χαίρεσαι.
Ευχαριστω πολύ ολους. Να ειστε ολοι καλα! Σταυρο θα σας πω γενικά τι πουλια υπάρχουν σε αυτές τις φωτογραφιες, αρχεγονα φορεις σατινε φορεις ασπροκεφαλου, αρχεγονα φορεις αχατι φορεις ασπροκεφαλου, αρχεγονα φορεις αχατιπαστελ φορεις ασπροκεφαλου. Αρχεγονα φορεις εουμο φορεις ασπροκεφαλου, καφε φορεις ιζαμπελ φορεις ασπροκεφαλου, αχατες φορεις ιζαμπελ φορεις ασπροκεφαλου. Εουμο φορεις σατινε φορεις ασπροκεφαλου. Εουμο φορεις ιζαμπελ φορεις ασπροκεφαλου,θηλυκα:σατινε. Εουμο. Αχατες, αρχεγονα, καφε,ιζαμπελ,ισως κ εουμο... Πιστεύω να μην ξεχασα κανενα!

Ας πάρουμε το πρώτο post,έχεις πολλά ασπροκέφαλα και έουμο;
Γεια σου φιλε Δημητρη. Ασπροκεφαλα θα φανει στην πορεία ποσα θα είναι... Είναι νωρίς ακόμα.σε κανα μηνα κ μετα πιστεύω να αρχίσουν να δείχνουν ποιο σωστα(θα βγάλουν αρκετο ως πολύ κίτρινο στο στήθος τους, επισης στο πλαταρι εχουν πολύ ασπρο μαζι με κίτρινο αλλα δεν είναι παντα 100% οποτε περιμένω). Το πουλακι που αναφέρεις είναι αυτό που κάθετε πανω σε διάφανη ταιστα με αυγοτροφη; Αν ναι είναι ιζαμπελ θηλυκο! Εχω μερικα εουμο οντως κ είναι κ αχατες!
 
Εγώ θέλω να σε ταλαιπωρήσω, να μας τα πεις ένα-ένα σε κάθε φωτογραφία, γίνεται; :D
Ναι γίνεται, αφού δεν μπορώ να το αποφύγω  😛. Μέχρι το βράδυ θα το έχω κάνει Μαρία!
 
. Το πουλακι που αναφέρεις είναι αυτό που κάθετε πανω σε διάφανη ταιστα με αυγοτροφη; Αν ναι είναι ιζαμπελ θηλυκο!
Ναι αυτό αναφέρω,το οποίο νομίζω ξανα-post-άρεις παρακάτω.
Είναι σκέτο ιζαμπέλ και έχει τέτοια αραίωση;
Μάλλον μπέρδεψα τα πουλιά μιας και η φωτογραφία που ανέφερα είναι θολή.
Αν το απο κάτω πουλάκι είναι ιζαμπέλ,θα σκίσω τα πτυχία μου.
Αναμένω το βράδυ για περισσότερα!
 

Συνημμένα

  • 33.webp
    33.webp
    15,3 KB · Προβολές: 29
Είναι σκέτο ιζαμπέλ και έχει τέτοια αραίωση;
Μάλλον μπέρδεψα τα πουλιά μιας και η φωτογραφία που ανέφερα είναι θολή.
Αν το απο κάτω πουλάκι είναι ιζαμπέλ,θα σκίσω τα πτυχία μου.
Δημητρη αυτό το πουλακι είναι σατινε! 😛 . Κρατα τα πτυχια σου ανέπαφα! 😎

Μπραβο φιλε νικο,υπεροχα!
Και πολυ ομορφη εκτροφη και πολυ καλο παιδι το σημαντικοτερο!
Κωστα παλικάρι μου ευχαριστω πολύ. Να εισαι καλα. Εχεις μια υπεροχη εκτροφη και εσυ, επισης εισαι από τα καλυτερα παιδια που γνώρισα, ετσι να μείνεις παντα 👍 🙄
 
Ποστ1: 1. Καφε φορεας ιζαμπελ,2. Ιζαμπελ και εουμο φορεας σατινε,3. Αχατις φορεας εουμο ασπροκεφαλο σίγουρα,4. Εουμο φορεας σατινε,5. Εουμο φορεας σατινε,6. Καφε,7. Εουμο θηλυκο, αρχεγονο φορεας σατινε ισως κ φορεας εουμο, αχατης φορεας ιζαμπελ,8. Ιζαμπελ,9. Εουμο φορεας σατινε και σατινε,10. αρχεγονο φορεας αχατι,11. Ιζαμπελ και καφε,12. αρχεγονο φορεας σατινε και αχατις φορεας ιζαμπελ.

Ποστ 2: 1. Αρχεγονα φορεις σατινε και αρχεγονα θηλυκα,2. Εουμο φορεας σατινε,3.σατινε,4. Αρχεγονα φορεις αχατιπαστελ και αρχεγονα θηλυκα,5. Αρχεγονο φορεας ιζαμπελ και σατινε,6. Καφε φορεας ιζαμπελ,7. Καφε φορεας ιζαμπελ,8. Αχατες φορεις εουμο και αρχεγονο θηλυκο,9. Καφε φορεις ιζαμπελ και εουμο φορεας ιζαμπελ. Ποστ

3: 1. Αχατες φορεις εουμο και αρχεγονο φορεας σατινε,2. Καφε φορεις ιζαμπελ,3. Εουμο φορεας σατινε,4. Εουμο θηλυκο,5. Εουμο θηλυκο,6. Εουμο θηλυκο,7. Ιζαμπελ θηλυκο,8. Καφε θηλυκο,9. Εουμο θηλυκο,

Ποστ 4: 1.σατινε, αρχεγονο φορεας σατινε. Αχατις φορεας ιζαμπελ,2. Το ιδιο,3.σατινε,4.σατινε θηλυκο,5.σατινε και αρχεγονο φορεας ιζαμπελ,6. Καφε και εουμο,7. Αρχεγονο φορεας εουμο και σατινε,8. Αχατις φορεας ιζαμπελ,9. Αρχεγονα φορεις σατινε και αχατες φορεις εουμο,10.σατινε, αρχεγονο φορεας ιζαμπελ και αχατις φορεας ιζαμπελ,11. εουμο φορεας σατινε κ εουμο,12. αρχεγονο φορεας εουμο και σατινε με θηλυκο ιζαμπελ...
 
Back
Top