Γενικά Εκτροφείς στο Εξωτερικό

Babistouta

PB Member
Εγγραφή
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
38
Πόλη
Πειραιάς
Καλησπέρα, θα ήθελα αν υπάρχουν λινκ για εκτροφεία παπαγάλων στο εξωτερικό που μπορούν να κάνουν αποστολές στην Ελλάδα
 
Οι καλοί εκτροφείς στο εξωτερικό δεν κάνουν αποστολές παπαγάλων.Αποστολές κάνουν 2, 3 μεγαλέμποροι που έχουν εταιρίες εμπορίας πτηνών.
 
δες εδω Dennis Papegaaien - De site van Nederland voor uw papegaai, kaketoe, ara, grijze roodstaart, amazone, parkiet, enz...


αυτες ειναι οι τιμες για ενα ζακο... (νομιζω εχουν πεσει λιγο)
εκτροφείο στην Ολλανδία για Africa grey 12 εβδομάδων οι τιμές είναι οι παρακάτω...
Africa grey 650,00
Μεταφορά 220.00
Πιστοποιητικό υγείας 50,00
-
Σύνολο 920,00


Περίπου 10.00 εύρο να τον παραλάβεις από την ολυμπιακή

+ 12.00 ευρο το έμβασμα στην τράπεζα
 
To Bασίλειο τις Klebsiella, Chlamydia και οτι άλλο μπορείς να φανταστείς.. Παπαγάλοι που μεγαλώνουν σαν κοτόπουλα για σφάξιμο..
 
To Bασίλειο τις Klebsiella, Chlamydia και οτι άλλο μπορείς να φανταστείς.. Παπαγάλοι που μεγαλώνουν σαν κοτόπουλα για σφάξιμο..

δεν καταλαβενω τι εννοεις...η Klebsiella και Chlamydia ειναι αρρωστιες;ξερεις κατι για το παραπανω εκτροφειο... Αν ναι σε, παρακαλω να μας ενοιμερωσεις. Ο δικος μου ο ζακος ειναι απο εκει... Θα ηθελα να γνωριζω τις συνθικες... Ξερω οτι ειναι απο τα μεγαλυτερα εκτροφεια παπαγαλων στην ευρωπη... Και κτηνιατρος ΅Ελληνας που το εχει επισκευτει μου εχει πει τα καλυτερα
 
μόνος σου το είπες φίλε μου.. Απ τα μεγαλύτερα..όποιος ξέρει πως γεννιουνται κ μεγαλώνουν οι παπαγάλοι.. Ξέρει πολύ καλα οτι τα μεγάλα εκτροφεία είναι οτι χειρότερο. Γενικά μιλάω
 
δεν καταλαβενω τι εννοεις...η Klebsiella και Chlamydia ειναι αρρωστιες;ξερεις κατι για το παραπανω εκτροφειο... Αν ναι σε, παρακαλω να μας ενοιμερωσεις. Ο δικος μου ο ζακος ειναι απο εκει...
Ο δικό σου παρουσιασε ποτέ κανενα πρόβλημα; ηταν απ την αρχή απόλυτα υγειής;
 
εδω μπορεις να δεις αρκετους εκτροφεις του εξωτερικου BirdsnWays - Breeders of Exotic Birds - International αν και πιστευω οτι τωρα πια και στην ελλαδα εχει πραγματοποιηθει τεραστια εξελιξη και ενημερωση στο κομματι αυτο. ψαξε το λιγο. με τα χαρτια σου παει 700 ευρω αφου γλιτωνεις τα μεταφορικα. Δεν ειναι δα και μεγαλη ευκαιρια. αφου κινουμαστε στο χωρο αυτο γιατι να μην βοηθησουμε και τους δικους μας ανθρωπους που σιγουρα δυσκολευτηκαν περισσοτερο στα πρωτα τους βηματα απο τους ολλανδους και τους βελγους.
 
Back
Top