Ασθένειες Εμβόλιο κατά της ευλογιάς για περιστέρια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tim569
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

tim569

PB New Member
Εγγραφή
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2
Πόλη
Αθήνα
Για σας
Γραφω εκ μερους ενος φιλου περιστερα(δεν εχει ιντερνετ) και ψαχνει ενα εμβολιο κατα της ευλογιας των περιστεριων το
''PIGEON POX VACCINE''. Το θελει για να τα εμβολιασει προληπτικα
αλλα δυστυχως δεν κυκλοφορει πλεον στην Ελλαδα. Μηπως γνωριζει κανεις που μπορω να το βρω η κανενας φιλος απο εξωτερικο διαβαζει το μηνυμα και μπορουμε να ερθουμε σε συννενοηση να μου το στειλει. Σας ευχαριστω πολυ,
 
Γιατί να μπείτε στον κόπο και τα έξοδα να φέρεται από το εξωτερικό το εμβόλιο που μπορεί κατά την μεταφορά, αν δεν έρθει στην σωστή θερμοκρασία, να έρθει άχρηστο και να μην πάρεις από την Ελλάδα το εμβόλιο με την ακίδα.
Δεν είναι δύσκολο να το κάνεις αλλά αν δυσκολεύεσαι πες μου να σου δώσω τηλέφωνο ανθρώπου που αναλαμβάνει να το κάνει. (με το αντίστοιχο τίμημα).
 
ok ευχαριστω πολυ για την απαντηση θα ξαναγραψω μηνυμα αν χρειαστει να μου απαντησετε
 
λόγω του ότι είμαι γεωπόνος ζωοτέχνης, θα ήθελα απλά να σας ενημερώσω, χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο, ότι το εμβόλιο ευλογιάς-διφθερίτιδας με το "πιρουνάκι", προορίζεται για κότες. Οπότε 1ον έχει διαφορετικό στέλεχος του ιού. (δεν προσβάλει το ίδιο στέλεχος την κότα και το περιστέρι). και 2ον η δόση που κάνεις με το "πιρουνάκι" είναι πολύ μεγάλυτερη απο αυτήν που χρειάζεται το περιστέρι.
 
Back
Top