Φροντίδα Εμπειρίες φίλων με εκπαίδευση orange winged

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης roulavla
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

roulavla

PB New Member
Εγγραφή
11 Δεκ 2008
Μηνύματα
59
Πόλη
Καβάλα
Γεια σε όλους. Έχω έναν orange winged εδώ και 3 χρόνια. Μας εμπιστεύετε απόλυτα, παίζει ατελείωτες ώρες μαζί μας (3 άτομα). Εμένα δείχνει να μ' αγαπά περισσότερο από τους υπόλοιπους. Προσπαθώ συνέχεια να του μάθω να μιλάει, ο κακομοίρης με προσέχει μέσα στο στόμα αλλά πέρα από κάτι ακαταλαβίστικα δεν κάνει πρόοδο. Κάποιοι μου λένε ότι δεν μιλάει το συγκεκριμένο είδος.
Υ. Γ. Είναι 3,5 χρονών και εγώ τον πήρα μωρούλι 5 μηνών
 
Ρουλα απ'οτι εχω διαβασει στο διαδικτυο οι orange winged δε φημιζονται για την ομιλια τους και οταν μιλανε μαθαινουν να λενε καποια πραγματα αλλα οχι πολλα. Παρολα αυτα ο orange winged μιας γνωστης μου λεει αρκετες λεξεις και ειναι περιπου 2-2,5 ετων.
Οι αμαζονιου επισης εχουν ανεπτυγμενη ικανοτητα μαθησης εως 2 ετων και μπορουν μεχρι αυτη την ηλικια να μαθουν να λενε πολλα νεα πραγματα. Η ικανοτητα τους αυτη αν δεν εξασκηθει νωρις μειωνεται με την ηλικια. :)
 
Ανέστη ο δικός μου νομίζω ότι προσπαθεί να πει κάποια πράγματα αλλά δεν τα λέει καθαρά.
 
Ανέστη ο δικός μου νομίζω ότι προσπαθεί να πει κάποια πράγματα αλλά δεν τα λέει καθαρά.

Το ιδιο κανει κι ο δικος μου. Συνεχισε να τον ενθαρρυνεις και να τον προκαλεις να προσπαθει και λογικα θα ξεκαθαρισουν καποιες λεξεις. :)
 
Back
Top