Γενικά Ενας απροσμενος αλλα πανεμορφος επισκεπτης

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης SAKMP1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

SAKMP1

PB Member
Εγγραφή
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
232
Πόλη
Κασσανδρεία
Σημερα το απογευμα καθως επινα το καφε μου στο μπαλκονι ξαφνικά αρχισε να κανει βολτες αυτη η μικρη καρδερινα. Μια πηγαινε πανω στο κλουβι κηπου μια στο μπαλκονι μια στην ομπρελα, ευτυχως προλαβα να την φωτογραφισω και να την βιντεοσκοπισω.
Δεν μπορω να ανεβασω το βιντεακι. ☹ Μολις τα καταφερω θα το ανεβασω και αυτο.
 

Συνημμένα

  • P7030098.webp
    P7030098.webp
    11,6 KB · Προβολές: 139
  • P7030101.webp
    P7030101.webp
    19,7 KB · Προβολές: 129
  • P7030102.webp
    P7030102.webp
    10,3 KB · Προβολές: 168
  • P7030103.webp
    P7030103.webp
    45 KB · Προβολές: 129
  • P7030106.webp
    P7030106.webp
    17,5 KB · Προβολές: 156
Για κατι τετοιες στιγμες αξιζει να μενεις μακρια απο αστικα κεντρα. Απο τις απολαυσεις που εχουμε εμεις της επαρχιας.
 
φιλε μου οταν εχεις εναν επισκεπτη σπιτι σου κοιτας πως να τον ευχαριστισεις.
δεν κανεις το ιδιο και με αυτον τον απροσμενο επισκεπτη που εχεις.
τωρα αυτη την εποχη το προβλημα ειναι το νερο δεν κανεις ενα κοπο να του βαλεις λιγο νερο και λιγο φαι.
 
φιλε μου οταν εχεις εναν επισκεπτη σπιτι σου κοιτας πως να τον ευχαριστισεις.
δεν κανεις το ιδιο και με αυτον τον απροσμενο επισκεπτη που εχεις.
τωρα αυτη την εποχη το προβλημα ειναι το νερο δεν κανεις ενα κοπο να του βαλεις λιγο νερο και λιγο φαι.
Φιλε επειδη βιαζεσαι και απαντας χωρις να ξερεις, σε πληροφορω λοιπον οτι στον κηπο μου υπαρχει και νερο αφθονο και τροφη, επειδη εκτος απο την καρδερινα που ηρθε σημερα ηπαρχουν και δεκαδες σπουργιτια και δεκαοχτουρες και αλλα πουλια καθημερινα.
 
Σαφώς και τα παιδιά που μένουν στην επαρχία(και εγώ από επαρχία είμαι)έχουν σαφώς περισσότερες τέτοιες εικόνες.Αυτό πιο σπάνια θα μπορούσε να γίνει και στην Αθήνα.
Η μαγεία όλης της φωτογραφίας όμως είναι ότι ένα δημιούργημα της φύσης κάνοντας τις πρώτες του πτήσεις προσγειώθηκε στην αυλή του ανθρώπου. Και αυτός σαν ένα άλλο δημιούργημα της φύσης το αποθανάτισε.
Τελικά δεν νομίζω ότι φταίει στο να μένεις στο χωριό ή στην πόλη. Το όλο θέμα είναι καθαρά εγκεφαλικό. Το πως αντιλαμβανόμαστε τα πράγματα. Τι πιο ωραίο θέαμα από ένα πουλάκι ελεύθερο να φωτογραφίζεται από έναν άνθρωπο.Ας το δουν λοιπόν λίγο καλύτερα το θέμα κάποιοι δήθεν εκτροφείς και κάποιοι έμποροι.
 
ενα ακομη μεγαλυτερο θαυμα ηταν αυτο που αντικρυσα τις προαλλες σε σημειο(δεν το λεω ακριβως γιατι βλεπω να τρεχουνε καμποσοι να αδειασουνε την φωλια)κοντα στην τροχαια αθηνων (κεντρο -σιδηροδρομικοι σταθμοι). Μια καρδερινουλα με τους ηχους της με κανε να σηκωσω εκπληκτος το κεφαλι και να αντικρυσω μια φωλια καταμεσις στο κεντρο της... Παρανοιας(Αθήνας)!
 
και το βιντεο που τραβηξα
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
.
 
Φιλε επειδη βιαζεσαι και απαντας χωρις να ξερεις, σε πληροφορω λοιπον οτι στον κηπο μου υπαρχει και νερο αφθονο και τροφη, επειδη εκτος απο την καρδερινα που ηρθε σημερα ηπαρχουν και δεκαδες σπουργιτια και δεκαοχτουρες και αλλα πουλια καθημερινα.


Mη σκοτίζεσαι φίλε μου είναι προσφιλής τακτική κάποιων εδώ μέσα να το παίζουν δικαστές νομοταγείς και τέλειοι. Πολύ ωραίο το γιαβράκι κι από το στήσιμο του αλλά και το ελαφρύ φωνητικό του πλέξιμο δείχνει και αρσενικό. Μακάρι να μέινει μόνιμα εκεί γύρω και να σου ρχεται καθημερινα να σου τραγουδάει. Και να είσαι σίγουρος ότι η φύση το έχει κάνει πλέον ικανό να βρίσκει μόνο του και τροφή αλλά και νερό. Κοίτα να απολανβάνεις λοιπόν το θέαμα που και πάλι σου εύχομαι να κρατήσει για πάντα.
 
Back
Top