Γενικά Ενας μικρος αλητακος

anastasios

PB Member
Εγγραφή
18 Νοε 2007
Μηνύματα
175
Πόλη
Πειραιάς
Τελικα πηρε φορα και δεν σταματαει... λεω για το ζεμπρακι μου, αυτος στο τελος θα μας διωξει απο το σπιτι! 😛

Στην μια τρωει γιγαντες! Και στη αλλη λεει δεν παιρνω μετα το φαγητο λιγο γλυκο, γαλακτομπουρεκο!:D

Ραβανι τρωει,ρολο με αυγο... 😉

Στην αλλη φωτο ενα απογευμα που κομομουν αυτος εκμεταλλευτηκε το χρονο του φτιαχνοντας φωλια στο πολυφωτο!Φυσικα και του την πηρα απο εκει και εβαλα τα χνουδια στο κλουβι του,την αλλη μερα παλι τα ιδια... 😡
 

Συνημμένα

  • Φωτογραφία0142.webp
    Φωτογραφία0142.webp
    45,1 KB · Προβολές: 132
  • PIC_0013.webp
    PIC_0013.webp
    34,5 KB · Προβολές: 133
  • PIC_0012.webp
    PIC_0012.webp
    30,7 KB · Προβολές: 127
Αναστάση, βλεπω ο μικρός τρώει πολύ καλά και καρδάμωσε!:D
Μήπως να τον βάλεις στην ζυγαριά μπας και αρχισει λιγο διαιτα;

Να σας ζησει το καλόφαγο πουλάκι σας 🙂!
 
Αυτό δεν είναι ζεμπράκι, σκυλάκι είναι... Να σου ζήσει το παμφάγο κουκλάκι! Πως στο καλό καταφέρνετε και τα εξημερώνετε έτσι; Μπράβο!
 
Κατι μου θυμιζουν ολα αυτα

Ειναι ομως τελεια φαση! Χαλαλι και οι μικρες πατουσιτσες απο λαδι που θα αφηνει στα επιπλα:D
 
Σας ευχαριστω ολους!Για να εξημερωσεις καποιο ζωο αγριο η μη, πρεπει να αφιερωσεις πολλες ωρες και να μην πηγαινεις κοντρα στο ρευμα...
 
ακριβως! Και με πολυ υπομονη και αγαπη... ενταξει και με τις αγαπημενες τους λιχουδιες ολα ειναι εφικτα!
 
ακριβως! Και με πολυ υπομονη και αγαπη... ενταξει και με τις αγαπημενες τους λιχουδιες ολα ειναι εφικτα!

Ο μικρος μονος του βγηκε εξω χωρις να τον δελεασω, απλως του μιλαγα παααρα πολλες ωρες ενω ηταν στο κλουβι τουκαι μια μερα τσιμπαγε τα καγκελα σαν να ηθελε να βγει εξω, απο τοτε... 😉🙄
 
ουαου! αμοιβαια εμπιστοσυνη ε; θα του παρεις και παρεουλα ή οχι;

Οχι, αν και στεναχωριεμαι διοτι εχω πολλη μικρο χωροκαι τα μικρα τους δεν εχω που να τα δωσω μετα... Και δεν θελω να μπω στην διαδικασια να κλαιω οταν θα τα δινω...☹

Ασε που μετα εμενα θα με. Γραφει μετα! 😛
 
Οχι, αν και στεναχωριεμαι διοτι εχω πολλη μικρο χωρο

Ασε που μετα εμενα θα με. Γραφει μετα!

Τι "μικρο χωρο"; Ολο το σπιτι δικο του ειναι!:D
Παλι καλα που το παραδεχεσαι ποιο ειναι το "προβλημα"!

Ασε που ετσι οπως εχει μαθει, δεν θα δεχτει ταιρι ευκολα. Το νεο πουλι θα καθεται μεσα κ αυτος θα θελει να βγει... Το νεο πουλι μπορει να μην ειναι δεκτικο οπως αυτο, να μην μαθει ποτε να βγαινει κοκ... Δημιουργουνται ετσι διαφορα προβληματα στον τροπο ζωης που εχει ηδη μαθει!
Μιλαω εκ πειρας 😉
 
  • Like
Αντιδράσεις: Yasmin
Τι "μικρο χωρο"; Ολο το σπιτι δικο του ειναι!:D
Παλι καλα που το παραδεχεσαι ποιο ειναι το "προβλημα"!

Ασε που ετσι οπως εχει μαθει, δεν θα δεχτει ταιρι ευκολα. Το νεο πουλι θα καθεται μεσα κ αυτος θα θελει να βγει... Το νεο πουλι μπορει να μην ειναι δεκτικο οπως αυτο, να μην μαθει ποτε να βγαινει κοκ... Δημιουργουνται ετσι διαφορα προβληματα στον τροπο ζωης που εχει ηδη μαθει!
Μιλαω εκ πειρας 😉

Ετσι ειναι φιλε μου, ασε που ο καθενας πρεπει για να εχει ενα ζωακι ευτυχισμενο πρεπει να κανει αυτοκριτικη πρωτα, εγω μπορει να ειμαι και λιγο εγωιστης, λεγοντας οτι''εμενα θα με γραφει''ειναι η πραγματικοτητα ομως...
 
εγω εχω 2 ημερους παπαγαλους κοκατιλ που μου κανουν μωρα. Βεβαια τα εχω απο μικρα στο χερι...
 
Νοιώθω σαν περήφανος παππούς κάθε φορά που βλέπω τον μικρό :D
Τάσο προσοχή με τα φαγητά έ! Επειδή ξέρω ότι ο μικρός είναι τσακπίνης και σας κάνει ότι θέλει, μην τον αφήνεις να τρώει από τα πιάτα σας. Αν και από θέμα βάρους δεν έχει πρόβλημα αφού πετάει, τα λάδια και τα γλυκά μόνο κακό κάνουν. Αν θελήσεις νυφούλα πάντως πες το από πριν να στην ετοιμάσω από μικρή για να κυκλοφορούν και οι δύο ελεύθεροι (τότε είναι που θα σας διώξουν από το σπίτι). Άντε καλές... Πτήσεις :)
 
Back
Top