Αναπαραγωγή Ενδέχεται η αρσενική καρδερίνα να μην θέλει την θηλυκή;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης gioths
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κατάσταση
Κλειστό.

gioths

PB New Member
Εγγραφή
18 Οκτ 2014
Μηνύματα
9
Πόλη
Θεσσαλονίκη
απ οσα εχω διαβασει δεν αναφέρεται κάπου για τον αρσενικο να μη θελει τη θηλυκή και να την απομακρυνει.υπάρχει κάποιο προβλημα με αυτο οταν ειναι στα αρχικα σταδια της γνωριμιας τους; Με βγαλμενο χωρισμα.
 
Δεν υπαρχει θεμα! Οταν γενικα πυρωσει ο αρσενικος δεν κολλαει πουθενα!
 
αν τα πουλια δεν ειναι ετοιμα και τα δυο τοτε η ο αρσενικος δεν θα θελει την θυλικη η το αντιθετο, αν τα πουλακια ειναι εκτροφης θα παρεις σημαντικες συμβουλες αν οχι, μην μπαινεις στον κοπο να ζευγαρωσεις..
 
Όταν δυο πουλιά δεν ταιριάζουν άλλαξε τα ότι και να κάνεις δεν θα καταφέρεις κάτι αυτό μου λέει η εμπειρία.
 
η θηλυκή ειναι εκτροφης ενω ο αρσενικος οχι. Τα εχω με χωρισμα και το εβγαλα για μια μερα
να δω συμπεριφορες. Μπορουν να συνυπάρξουν αλλα μερικες φορες ο αρσενικος δεν τη θελει διπλα του
και την διωχνει. Το χωρισμα ειπα να το ξαναβαλω για να ειναι πιο ηρεμα κ να συανηθισουν το ενα το αλλο.
 
@gioths , σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του PetBirds, η συμμετοχή των κατόχων άγριων πιασμένων πουλιών στις συζητήσεις των Forum των Ιθαγενών Πουλιών δεν επιτρέπεται.

Η μόνη βοήθεια που μπορούμε να σου προσφέρουμε πλέον είναι οδηγίες για την προσωρινή, ασφαλή φιλοξενία τους, με σκοπό τη διασφάλιση της ζωής του και με την άμεση προοπτική της απελευθέρωσής του σε κατάλληλο σημείο.

Να γνωρίζεις ότι στα πουλιά που έχουν αφαιρεθεί από τη φύση, υπάρχει πολύ μεγάλο ποσοστό θνησιμότητας λόγω ασθενειών που προκαλούνται σε συνθήκες αιχμαλωσίας και χρειάζονται ιδιαίτερη φροντίδα έως ότου αφεθούν και πάλι ελεύθερα το συντομότερο δυνατό.
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top