Αγορά Ενδιαφέρομαι να αγοράσω Πιγκουϊνάκια ή κάποιο άλλο παραδείσιο

Εγγραφή
8 Νοε 2014
Μηνύματα
89
Πόλη
Πύργος
Μετά από απουσία 2 ετών ενδιαφέρομαι για πιγκουϊνάκια ή κάποιο άλλο παραδείσιο στην περιοχή της Καλαμάτας. Έχω ψάξει στα pet shop της πόλης αλλά δεν υπάρχουν πιγκουινάκια πουθενά και μέχρι και στα ζευράκια βρίσκω περιορισμένη ποικιλία.
Αν υπάρχει κάποια πληροφορία inbox παρακαλώ!
Ευχαριστώ πολυ!
 
Δυστυχώς δεν ξέρω κάποιον από την Καλαμάτα με παραδείσια. Κατεβείτε στην Παναττική έκθεση το νοέμβριο. Θα δείτε και τα πουλια και σηγουρα θα βρείτε είτε εκτροφρις είτε θα παρετε από κάποιο πετσοπ.
 
Δυστυχώς δεν ξέρω κάποιον από την Καλαμάτα με παραδείσια. Κατεβείτε στην Παναττική έκθεση το νοέμβριο. Θα δείτε και τα πουλια και σηγουρα θα βρείτε είτε εκτροφρις είτε θα παρετε από κάποιο πετσοπ.
Ευχαριστώ πολύ! Δεν ήξερα οτι υπήρχε τέτοια έκθεση!
 
Δυστυχώς δεν ξέρω κάποιον από την Καλαμάτα με παραδείσια. Κατεβείτε στην Παναττική έκθεση το νοέμβριο. Θα δείτε και τα πουλια και σηγουρα θα βρείτε είτε εκτροφρις είτε θα παρετε από κάποιο πετσοπ.
Εσύ Πωλίνα έχεις νεαρά πουλιά διαθέσιμα από τα ζητούμενα είδη;
 
Καλημέρα σας.
Ενδιαφέρομαι και εγώ για παραδείσια, εκτός από ζεβράκια διότι έχω.
Οτιδήποτε πληροφορία για εκτροφέα και πουλιά, ενημερώστε μας στο αντίστοιχο forum.
 
Βρήκα σε pet shop της πόλης μετά από παραγγελία 20 ευρώ (τόσο μου είπε θα πάει περίπου) το πουλάκι μαζί με τα μεταφορικά
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Καλημέρα! Δεν ρωτάω για την τιμή απλά ενημερώνω για το τί βρήκα τελικά!
Δεν έκανα ακόμα την παραγγελία γιατί μου είπαν στο κατάστημα να ρωτήσουν πρώτα τον προμηθευτή τους αν έχει διαθέσιμα πουλάκια και θα με ενημερώσουν.
 
Πάντως Μαρίνα οφείλω να σε παροτρυνω, αν υπάρχει η δυνατότητα μετακινησης, να επιλέξεις να προμηθευτείς τα πουλάκια σου από αξιόπιστο εκτροφεα απευθείας και όχι από κατάστημα. Συνήθως αυτή η πρακτική είναι πιο ασφαλής.
 
Για αυτο ρώτησα μήπως υπήρχε κάποιος εδώ κοντά στην περιοχή γιατί θα το προτιμούσα καλύτερα
Δυστυχώς δεν έχω τη δυνατότητα για μακρινή μετακίνηση στην παρούσα φάση.Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τον χρόνο σας!
 
ΟΚ, απλά παίρνοντας ένα πουλάκι από αξιόπιστο εκτροφέα, εκτός της υποστήριξης που μπορείς να έχεις για τη βέλτιστες συνθήκες διαβίωσής του, συνήθως - αλλά όχι απαραίτητα - εξασφαλίζεις και χαμηλότερο κόστος αγοράς μια και δεν υπάρχει μεσάζοντας, αλλά και το γεγονός ότι δεν θα έρθει στην κατοχή σου ένα ταλαιπωρημένο ή ασθενές πλάσμα.
Όταν τα πάρεις, αν θέλεις, άνοιξε ένα θέμα να τα χαρούμε κι εμείς.
 
Καλημέρα! Ζευγάρι θέλω να μην είναι μόνο του. Με ενημέρωσαν ότι πιθανόν να μου βρει αρσενικό λίγο σύντομα και θηλυκό στις αρχές του μήνα ίσως. Αναμένω εξελίξεις λοιπόν!
 
Back
Top