Φροντίδα Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα ξύλινο σπιτάκι για τα καναρίνια

ΒΙΒΙΚΟΣ

PB New Member
Εγγραφή
23 Μαρ 2009
Μηνύματα
18
Πόλη
Νέα Πέραμος
καλησπερα σας. ενδιαφερομαι να αγορασω ενα ξυλινο σπιτακι υψους περιπου 2 μετρα μηκος 2 μετρα και φαρδος περιπου 1,5 μετρο, για να γινη σπιτακι των καναρινιων μου. εχει υπ' οψιν του καποιος κατι; Ευχαριστω.
 
το μονο που θα πρεπει να εισαι πολυυυ προσεκτικος λογικα ειναι οι ψειρες, αλλιως εχουν καλη μονοση... Ανοιγεις αν θες και αλλα παραθυρα κτλ...
 
Eδώ στην Αθήνα τα καταστήματα ALEX PACK - PRAKTIKER αλλά και άλλα
έχουν έτοιμα και κάποια απο αυτά σε αρκετά καλές τιμές.
 
Ναι υπαρχουν. Ειδικα στο Pra... Βλεπω συχνα στην Θεσσαλονικη και ποικιλια σχεδιων διαστασεων κλπ, για την τιμη νομιζω οτι υπολειπεται της ποιοτητας αρκετα! Αν τα παρατηρησεις προσεχτικα εχουν πολλες ατελειες. Δεν ξερω σε τι βαση εχεις σκοπο να τα βαλεις, γιατι το ξυλο τρωγεται ευκολα απο τα ποντικια.. Επισης αν το αποφασισεις πρεπει να παρεις αποφαση οτι αν συμβει να εχεις προβλημα με ψειρες πολυ λιγα πραγματα θα μπορεις να κανεις για απολυμανση. Θυμισου οτι τα σπουργιτια συνηθως μεταφερουν ψειρες. Ηταν η πρωτη ερωτηση που μου εκανε ο γιατρος για τις κοτουλες μου και τις συνθηκες εκτροφης τους. Οταν του ειπα οτι το ενα σπιτακι εχει Ξυλινα καδρονια και κεραμιδια απο πανω μου ειπε να βρω τροπο να τα καλυψω...
 
εάν είναι λουσταρισμένο καλά το ξύλο δεν έχεις πρόβλημα από ψείρες αυτή είναι η γνώμη μου! Έχω μικρά ατομικά ξύλινα κλουβάκια (μούτους) και δεν είχα ποτέ πρόβλημα ψείρας! Αν θες μπορώ να σου δώσω τα στοιχεία από κάποιον στη Σαλαμίνα που ασχολείται με κατασκευή ξύλινων κλουβιών!
 
Back
Top