Αγορά Ενδιαφέρον αγοράς Timbrado

Elgrantenor

PB New Member
Εγγραφή
11 Οκτ 2019
Μηνύματα
54
Πόλη
Αχαρνές
Καλησπέρα σας. Ενδιαφέρομαι μεσα στον Νοέμβρη να αγοράσω ένα αρσενικό Timbrado του '18 ή του '19. Όχι απαραίτητα βαθμολογημένο πουλί. Αλλα απαραίτητα να είναι variegated κατά προτίμηση λευκό-μαύρο εξωτερικής εκτροφής. Παρακαλώ αν κάποιος έχει διαθέσιμο για πώληση, να με ειδοποιήσει.
Μόνο Αθήνα.
Σας ευχαριστώ πολύ!
 
Ωραία. Επειδή είναι σημαντικό αυτό που ζητάς, θα σου πρότεινα να ζητήσεις να δεις το χώρο που ζει το πουλί και να μην αρκεστείς στα λόγια του πωλητή.
 
Ωραία. Επειδή είναι σημαντικό αυτό που ζητάς, θα σου πρότεινα να ζητήσεις να δεις το χώρο που ζει το πουλί και να μην αρκεστείς στα λόγια του πωλητή.
Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή Σταύρο. Αυτό θα έκανα έτσι κι αλλιώς. Και μετα την αγορά η απαραίτητη καραντίνα.
 
Αν έλθεις μια βόλτα αυριο το πρωί στα γραφεία της ΑΛΟΠ θα δείς πολλά Τιμπραδος και πάρα πολλούς εκτροφείς. Ο ΕΛΙΤ (σύλλογος Τιμπράδος) έχει κάτι σαν διαγωνιστική ημερίδα. Με κανονικό "στήσιμο" τετραδων, μονών κλπ. Είναι σχετικά κοντά σου στον Αγιο Ελευθέριο.
 
Αν έλθεις μια βόλτα αυριο το πρωί στα γραφεία της ΑΛΟΠ θα δείς πολλά Τιμπραδος και πάρα πολλούς εκτροφείς. Ο ΕΛΙΤ (σύλλογος Τιμπράδος) έχει κάτι σαν διαγωνιστική ημερίδα. Με κανονικό "στήσιμο" τετραδων, μονών κλπ. Είναι σχετικά κοντά σου στον Αγιο Ελευθέριο.
Μάκη τι ώρες είναι ανοιχτά για το κοινό;
 
Μάκη τι ώρες είναι ανοιχτά για το κοινό;
10.30 ΛΈΝΕ Αλλά φαντάζομαι για να γίνει 11.00 . Μάλλον θα είμαι εκεί κι' εγώ στις 11.00 παρά

 
Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και για τις συμβουλές. Ηρθα σε επαφή με εναν εκτροφεα. Οταν γίνει η αγορά θα ανακοινωθούν και πουλάκι και εκτροφεας. Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι για το ενδιαφέρον και για τη φιλοξενία της ζήτησής μου.
 
Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και για τις συμβουλές. Ηρθα σε επαφή με εναν εκτροφεα. Οταν γίνει η αγορά θα ανακοινωθούν και πουλάκι και εκτροφεας. Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι για το ενδιαφέρον και για τη φιλοξενία της ζήτησής μου.
Ωραία. Αυτό το οποίο σου προτείνω να προσέξεις πάρα πολύ, διότι ακόμα και μέλη μας εδώ την έχουν πατήσει άσχημα (δεν προτίθεμαι να επεκταθώ περαιτέρω), είναι, πέραν της συνολικής στάσης του πτηνού, θα πρέπει να κοιτάξεις το πτέρωμα, ράμφος και κυρίως τα πόδια του. Και φυσικά να ρωτήσεις, αν το πουλάκι έχει περάσει ευλογιά.
 
Back
Top