Γενικά Επανεισαγωγή πτηνών στη φύση

Deukalion

PB Known Member
Εγγραφή
24 Μαϊ 2015
Μηνύματα
3.964
:Dχαχα, σε ευχαριστώ Σταμάτη μου! Να ξέρεις όμως πως είμαι για χαμηλές πτήσεις, μου αρκεί μια εκτενής αποκωδικοποίηση και σε ό,τι κάνω να ξέρω γιατί το κάνω (λέμε τώρα..👎).Λέξεις όπως μετάλλαξη, σταθεροποίηση,υβριδοποίηση δεν κρύβουν μόνο μετάλλια και επαίνους απο πίσω.Αν διάλεγα ένα μέλλον αυτό θα ήταν η επανεισαγωγή πτηνών στη φύση μέσω εκτροφικής αναπαραγωγής.
Να 'σαι καλά τιμονιέρη!
 
Να ξέρεις όμως πως είμαι για χαμηλές πτήσεις, μου αρκεί μια εκτενής αποκωδικοποίηση και σε ό,τι κάνω να ξέρω γιατί το κάνω (λέμε τώρα..👎)
να σου θυμησω δυο προσωπα της μυθολογιας Δαιδαλος και Ικαρος αν δεν πετουσε τοσο ψηλα ο Ικαρος δεν ξερω αν μενανε στην ιστορια και οι δυο!

Λέξεις όπως μετάλλαξη, σταθεροποίηση,υβριδοποίηση δεν κρύβουν μόνο μετάλλια και επαίνους απο πίσω.
το μονο σιγουρο ειναι αυτο. Δεν μετρανε μονο τα μεταλλια το τι αφηνεις κληρονομια πησω μετραει.

Αν διάλεγα ένα μέλλον αυτό θα ήταν η επανεισαγωγή πτηνών στη φύση μέσω εκτροφικής αναπαραγωγής.
ολα γινονται μονο που σε αυτη τη περηπτωση τα Χ.Χ.Χ. Πολλαπλασιαζετε
 
ολα γινονται μονο που σε αυτη τη περηπτωση τα Χ.Χ.Χ. Πολλαπλασιαζετε
Σίγουρα, αν θές όμως να φτάσεις κάπου αυτή η σκέψη είναι ωραία και χωρίςΧ.χωρίςΧ.χωρίςΧ. έστω μόνο να την ονειρεύεσαι.
Τώρα βέβαια εμείς απο τα τρία Χ έχουμε το... Κεφαλαίο Γ... Με Γ=γείτονες! 😛
 
Και όχι τίποτ' άλλο δεν θα ζω για να το δω
εδώ εγώ δεν θα ζήσω για να το κάνω😛
Άσε τα αυτά Μαρία, θα σε πάρω μαζί μου, σε νησάκι θα γίνει η δουλειά, στη Ρόδο.
Έχω και τα σχέδια αν θές να πάρεις μια γεύση.Ψάχνω μόνο ένα βίντεο, μπορεί να το είδα και εδώ, μεικτής εκτροφής Γάλλου ή Βέλγου που δείχνει βήμα βήμα την κατασκευή, με κτίσμα, ανοιχτή έξοδο ανα ζευγάρι σε περίφραξηκαι μποστάνι ειδικό για τα πουλιά παραδίπλα.
 
Μα η ιδέα δεν αφορά άγρια πουλιά που θα επανεξαχθούν στην φύση αλλά ήμερα εκτροφικά που θα απελευθερωθούν.
 
ισως "εκτροφηκος στοχος και σκοπος " ή καπος ετσι
προτηνα το ανωτερο τιτλο για να γινει γενικη συζητηση πανω στην εκτροφηκη επιθυμια και σχεδια του εκαστοτε εκτροφεα.
 

Σχετικά θέματα

Back
Top