Ασθένειες Επεσε το κλουβι και τραυματίστηκε το budgie μου

Εγγραφή
7 Ιουν 2014
Μηνύματα
378
Πόλη
Χανιά
παιδια γεια σας την δευτερα ειχα τους παπαγαλους εξω και ειμουν στο δωμματιο μου και διαβαζα καποια στιγμη δεν ξερω πως επεσε το κλουβι κατω και εσπασε μια ταϊστρα μετα πηγα να καθαρισω το κλπυβι και η λινα μου εκανε σαν τρελη πανω που με ειχε συνηθησει τωρα βλεπω οτι δρν παταει το ποδι της δρν μπορω να την πιασω τι θα κανω εχω ανχοθει δεν θελω να παθει κατι ☹
 
Λυπάμαι για το συμβάν, προφανώς δεν ήταν καλά στερεωμένο το κλουβάκι. Αυτά τα θέματα τα προσέχουμε σχολαστικά.
Με όσα μας λες δεν μπορούμε να βοηθήσουμε.
Απόβαλε το άγχος και παρατήρησε προσεκτικά τι κάνει το πουλάκι. Και να παραφυλάς με την φωτογραφική μηχανή να μας βγάλεις μια φωτογραφία όταν έχει κάτω το πόδι της.
 
Αγγελική μου, δεν γίνονται μαντεψιές σ' αυτά τα πράγματα. Αφού δεν ξέρουμε τι έπαθε. Πως θα σου απαντήσουμε;
 
Βλέπεις κάτι να έχει το ποδαράκι της; Το έχει μόνιμα σηκωμένο; Η συμπεριφορά της πώς είναι γενικότερα;
 
σημερα την επιασε ο μπαμπας οταν ειμουν στο σχολειο δεν ειδε τιποτα μεχρι σημερα το πρωι το ειχε συνεχει σηκομενο τωρα βλεπω οτι το πατεει στην πατυθρα αλλα φεν το κλεινει
 
Αφού χτύπησε την Δευτέρα και σήμερα Παρασκευή άρχισε δειλά δειλά να το πατάει, από το αποτέλεσμα συμπεραίνουμε ότι πάει καλύτερα και δεν ήταν κάτι σοβαρό. Περαστικά!
 
θελω να ρωτησω κατι σε ρωταω εδω για να μην δημιουργω καινουργιο θεμα μια φιλη μου εχει ενα παπαγαλο Budgie απο τον Μάϊ και ο χαλινος του ειναι μισο κιτρινο και μισω μπλε αλλα δυστηχως δεν εχουμε φωτογραφια του τι φυλλο μπορει να ειναι
 
Προφανώς θηλυκό Ειρήνη, όχι κίτρινο, καφετί ανοιχτό θα είναι και θαλασσί.
 
Back
Top