Γενικά Επιθεση θηλυκου budgie σε αρσενικο

harabudgie1

PB New Member
Εγγραφή
9 Ιουν 2015
Μηνύματα
344
Πόλη
Πάτρα
Οπως λεει και ο τιτλος το θηλυκο budgie μου επιτηθεται στο αρσενικο δεν ξερω τι να κανω πειτε μου
 
Τι ηλικια εχουν και τα 2?
Το 1 ειναι περιπου νομιζω 4-5,το αλλο δεν ξερω μου το εφερε η αδερφη μου πριν 1 χρονο περιπου. Γμη που μου το
τα εχω μαζι απο την στιγμη που μου το εφερε η αδερφη μου.
*αυτο που μου εφερε η αδερφη μου νομιζω εχει την ιδια ηλικια αλλα δεν ειμαι σιγουρη.
 
4-5 χρονων ή μηνων;
Ανεβασε να δουμε 2 φωτο.. Αν εχεις κλουβι ζευγαρωστρα βαλε το χωρισμα και παρακολουθησετα να δεις πως θα πανε..
Μηπως ο αρσενικος πιεζε το θηλυκο να ζευγαρωσουν και το θηλυκο δεν θελει; και γι'αυτο τσακωνονται; ξερεις;
 
Το 1 ειναι περιπου νομιζω 4-5,το αλλο δεν ξερω μου το εφερε η αδερφη μου πριν 1 χρονο περιπου. Γμη που μου το
τα εχω μαζι απο την στιγμη που μου το εφερε η αδερφη μου.
*αυτο που μου εφερε η αδερφη μου νομιζω εχει την ιδια ηλικια αλλα δεν ειμαι σιγουρη.

τα έχεις 1 χρόνο μαζί ή στο έφερε το θηλυκό τώρα η αδελφή σου; ο χάλινος της θηλυκιά σου τι χρώμα έχει;
 
Απο τη τιγμη που φερνουμε ενα νεο πουλακι στο σπιτι το βαζουμε σε καραντινα (https://community.petbirds.gr/threads/Καραντίνα-στα-πτηνά.17677/) ωστε να περασουν τυχον ασθενεις και να γνωριστει με τα αλλα πουλια.

To ξερω οταν το εφερε δεν ειχα γινει μελος σε αυτο το site.

τα έχεις 1 χρόνο μαζί ή στο έφερε το θηλυκό τώρα η αδελφή σου; ο χάλινος της θηλυκιά σου τι χρώμα έχει;

Τα εχω 1 χρονο μαζι, της θηκυκιας ειναι μπεζ σκουρο με λιγο καφε.
 
Μια φωτο θα βοηθουσε.. αν ειναι καφε πιθανον ειναι πυρωμενη η θηλυκια σου, οποτε καλο ειναι να τα χωρισεις ωστε να ηρεμισει μιας και η περιοδο αναπαραγωγης εχει φτασει στο τελος της και εχει αρχισει περιοδο πτερροριας στα περισσοτερα πουλια
 
Μια φωτο θα βοηθουσε.. αν ειναι καφε πιθανον ειναι πυρωμενη η θηλυκια σου, οποτε καλο ειναι να τα χωρισεις ωστε να ηρεμισει μιας και η περιοδο αναπαραγωγης εχει φτασει στο τελος της και εχει αρχισει περιοδο πτερροριας στα περισσοτερα πουλια

Θα προσπαθησω να ανεβασω, ευχαριστω τα εχω χωρισει.
 
Back
Top