Γενικά Επικίνδυνες επισκέψεις

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης rena
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

rena

PB New Member
Εγγραφή
12 Απρ 2009
Μηνύματα
9
Πόλη
Αθήνα
☹πριν απο 3 εβδομαδες ειχα τον καναρο μου στην αυλη του σπιτιου μου κρεμασμενο ψηλα βεβαια για να αποφυγω τις γατες της γειτονιας. Τον αφησα για πολυ λιγο μονο του και το κακο δεν αργησε να γινει αλλα απο αλλου! Απο τον αερα! Μια καρακαξα (εδω εχει πολλες) επιτεθικε στο κλουβι κ βρηκα τον μαρινο σε φριχτη κατασταση! Δυστιχος δεν ειναι πια στην οικογενεια μας κ ο μικρος μου καναρος εχασε το φιλο του κ εγω το καμαρι μου! Ηταν μαζι μου 2 χρονια κ ηταν πολυ καλος. Τωρα φοβαμαι να βγαζω εξω τον μικρο τι να κανω να αποφυγω κατι τετοιο ξανα;
 
ρενα με καποιο τροπο (αν ψαξεις στις κατασκευες κατι θα βρει) πρεπει να φτιαξεις κατι απο πλεγμα μεταλλικο ή πλαστικο να περιβαλλει σε μικρη αποσταση το κλουβι.
θελω να ξερεις οτι η καρακαξα αυτο που εκανε ειναι απολυτα φυσιολογικο
Τα Καναρίνια και η εκτροφή τους Blog Archive ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ ΚΙΝΔΥΝΟΙ για τα ΠΟΥΛΙΑ μας
και η ευθυνη της προστασιας των πουλιων ειναι δικη μας. Για σενα φυσικα η ευθυνη αρχιζει απο τωρα που εμαθες τον κινδυνο. Εννοειται οτι δεν σε κατηγορω😉

κριμα για το πουλακι. Ελπιζω το φιλαρακι να μην επαθε και κεινο σοκ.συνεχιζει να κελαηδαει;
 
o μικρος μου ακομα δεν μου εχει κελαιδισει, σ ευχαριστω για την απαντηση!
 
πολυ λυπαμαι εμενα μουχε φαει πολλα πουλια ενα γερακι.. Αυτο ειναι το φυσιολογικο. Βγαλτο εξω γιατι εξω θελει το πουλι και βαλτου απο πανω η καποιο διχτυ η καποιο σιρμα και θα δυσκολευτει να ξανα"φαει" τα πουλια σου
 
Σωστά λέει ο φίλος, τα πουλιά θέλουν έξω, στον καθαρό αέρα και στον ήλιο, αν θέλεις να τα προστατέψεις βάλε ένα πλέγμα μπαλκονιού, και μείνε ήσυχος, για αυτην την κατάσταση δεν φταίνε τα άγρια πουλιά, αλλά οι μεταβολές που έχουν γίνει στην φύση τους για να εξυπηρετούμαστε εμείς..
 
Back
Top