Φροντίδα Επικινδυνότητα παιχνιδιών

christost

PB New Member
Εγγραφή
12 Μαϊ 2018
Μηνύματα
58
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Το παρακάτω παιχνίδι στην φωτογραφία μπορεί να κάνει κακό στο παπαγαλάκι μου, μπορεί να μπει μέσα στους κρίκους και να σφηνώσει;

missing-image.png
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το Μαριονι της Σισσυς είχε καποτε σφηνώσει σε τετοιο παιγνίδι, οπως μας έχει πει η ίδια. Οπότε μία επικινδυνότητα την έχει όπως γενικότερα πιστεύω τα παιγνίδια που συμπεριλαμβάνουν "βρόγχους" είτε σε μορφή κρίκων είτε σε μορφή ξεφτιών από σκοινιά.
 
Θα μπορούσε το παρακάτω παιχνίδι να είναι επικίνδυνο για το παπαγαλάκι μου (budgie), λόγω των κρίκων απο την αλυσίδα πάνω-πάνω;

image1.jpg
 
και κίνδυνο τοξικότητας βλεπω εγω από τους μεταλλικούς κρίκους και το καμπανάκι
ειδικά το καμπανάκι, γιατί μπορεί το πουλάκι να βγάλει τη μπιλια που βρισκεται εσωτερικά στο καμπανακι και να τη φαει
όταν το δικό μου κορίτσι νοσηλεύτηκε με τοξίκωση, η πρωτη ερωτηση που μου εκανε κ. Γκρευ ήταν αν εχω στο κλουβι παιχνιδια με μεταλλικά στοιχεία και καμπανάκι
 
και κίνδυνο τοξικότητας βλεπω εγω από τους μεταλλικούς κρίκους και το καμπανάκι
ειδικά το καμπανάκι, γιατί μπορεί το πουλάκι να βγάλει τη μπιλια που βρισκεται εσωτερικά στο καμπανακι και να τη φαει
όταν το δικό μου κορίτσι νοσηλεύτηκε με τοξίκωση, η πρωτη ερωτηση που μου εκανε κ. Γκρευ ήταν αν εχω στο κλουβι παιχνιδια με μεταλλικά στοιχεία και καμπανάκι
Eπειδή την ίδια φαση περάσαμε κι εμείς με το παλικάρι μας αναρωτιέμαι τελικά, ασχετες εως επικίνδυνες τροφές, ακατάλληλα παιγνίδια, καθρέφτες, στικ της συμφοράς τι ακριβώς μας πουλάνε εκεί έξω, και ποια πρόνοια υπάρχει (καλά για γνώση δε μιλάω καν) για τα πουλιά μας;
 
Back
Top