Γενικά Επικοινωνία με πτηνίατρο

marinazizel

PB Member
Εγγραφή
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
524
Γνωρίζετε εάν μπορώ να επικοινωνήσω με κάποιον πτηνίατρο τηλεφωνικά για να ρωτήσω κάποια πράγματα για το cockatiel μου; Δεν έχουμε στην πόλη μας, και οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν αρκετά αυτό το θέμα για να με συμβουλεύσουν (πρόληψη από αρρώστια- εμβόλιο)
ευχαριστώ πολύ
 
Καλησπερα!!Σε ποια περιοχή βρίσκεσαι??
Στην Αθήνα υπάρχει η κυρία Δουκακη, ίσως να μπορουσε τηλεφωνικά να βοηθήσει.
Σου παραθετω το σχετικό link


Θα ήθελες να μας πεις περισσότερα σχετικά με την απορία σου για την προληψη από ασθένεια?? Ποια ασθένεια σε απασχολει??Ίσως να μπορέσουμε να βοηθήσουμε.
Πάντως από όσο γνωρίζω, αν και θα σου πουν και τα πιο έμπειρα μέλη εμβόλια στα πουλάκια δεν γίνονται.
 
Καλησπερα!!Σε ποια περιοχή βρίσκεσαι??
Στην Αθήνα υπάρχει η κυρία Δουκακη, ίσως να μπορουσε τηλεφωνικά να βοηθήσει.
Σου παραθετω το σχετικό link


Θα ήθελες να μας πεις περισσότερα σχετικά με την απορία σου για την προληψη από ασθένεια?? Ποια ασθένεια σε απασχολει??Ίσως να μπορέσουμε να βοηθήσουμε.
Πάντως από όσο γνωρίζω, αν και θα σου πουν και τα πιο έμπειρα μέλη εμβόλια στα πουλάκια δεν γίνονται.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Στον Έβρο είμαι, ο πιο κοντινός πτηνίατρος είναι στην Θεσσαλονίκη και δεν μπορώ να πάω αυτό το διάστημα με τίποτα. Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω μαζί της

Έχω κάνει ήδη ποστ, να διευκρινιστεί ότι δεν έχω επίσημη διάγνωση (με λίγα λόγια βρήκα ένα περιστέρι που υποθέτω ότι έχει παραμυξοιο και το φυλοξενησα για 2 μέρες, δεν βρέθηκε ποτέ στον ίδιο χώρο με το παπαγάλο μου και προσπάθησα να πάρω όλα τα μέτρα αλλά είναι μικρό το σπίτι και έχω τις αμφιβολίες- ανησυχίες μου)
 
@marina&zizel Να είσαι καλά!! Μόλις είδα το άλλο post σου.Δεν έχω ακουσει ποτε για μετάδοση από περιστερι σε παπαγαλο της συγκεκριμένης ασθένειας χωρίς να σημαίνει ότι δεν μπορεί να συμβεί ,απλά σπάνια θα το ακουσει καποιος ,αφου μεταδίδεται συνήθως από το ένα στο άλλο περιστερι, καθώς ζουν σε κοπάδια.
Σε κάθε περίπτωση μια ερώτηση στην Δουκάκη θα σου λυσει πιστευω ολες τις αποριες σου!!

Ειναι Καλη γιατρός και ξέρω πως τηλεφωνικά θα μπορουσε να σε εξυπηρετήσει.

Ευχομαι όλα να πάνε καλά!!
 
Back
Top