Φροντίδα Επιλογή ασφαλών παιχνιδιών για παπαγάλους

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης alexetai
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

alexetai

PB New Member
Εγγραφή
25 Μαρ 2020
Μηνύματα
49
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα, χθες με μεγάλη απογοήτευση ανακάλυψα ότι ένα καινούργιο παιχνίδι που είχα πάρει στο παπαγαλάκι μου ήταν άκρως ακατάλληλο (περιέχει ψευδάργυρο)

Θα ήθελα να ξέρω εάν είχα κανένας κάποιο site η pet shop που να πουλάει όντως ασφαλή παιχνίδια για παπαγάλους χωρίς να περιέχει οτιδήποτε τοξικό για τους παπαγάλους
 
καινούργιο παιχνίδι που είχα πάρει στο παπαγαλάκι μου ήταν άκρως ακατάλληλο (περιέχει ψευδάργυρο)
Ποιο και από πού το πήρες;
Πώς κατάλαβες για τον ψευδάργυρο;

Παιχνίδια μπορείς να κάνεις και μόνη σου εύκολα. Δες εδώ
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
@fortunatos καλησπέρα, το παιχνίδι είναι trixie που την θεωρώ πολύ μεγάλη μάρκα.
Πήρα τηλέφωνο την trixie στην Γερμανία και πληροφορήθηκα ότι ναι έχει ψευδάργυρο

Ιδανικά θέλω κάτι έτοιμο για αυτό και ρωταω εάν υπάρχει κάποια μάρκα η κάποια σελίδα που πουλάει όντως ασφαλή παιχνίδια
 
@fortunatos

Και εγώ αυτό είπα,όταν πήρα τηλέφωνο στην αρχή η κοπέλα δεν ήξερε και μίλησα με έναν στο "Product management team" ο οποίος μου είπε ότι έχει zinc (ψευδάργυρο) για να μην σκουριάζει, πραγματικά δεν περίμενα τέτοιο πράγμα από μια τόσο μεγάλη εταιρία

Την Δευτέρα θα ξαναπάω για παιχνίδια ωστόσο αυτήν την φορά θα προσπαθήσω να ειμαι λίγο πιο προσεκτικός

εάν κάποιος γνωρίζει κάποια μάρκα παιχνιδιών που μπορώ να βρω και να μην περιέχει οτιδήποτε που θα μπορούσε να κάνει κακό στον παπαγάλο μου ας απάντηση
 
Back
Top