Ασθένειες Επιλογή πτηνιάτρου για την κανάρα μου με βραχνή φωνη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης RENOU
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

RENOU

PB New Member
Εγγραφή
1 Ιουν 2021
Μηνύματα
185
Πόλη
Βάρη
Επειδη θελω να δω τι συμβαινει με την καναρα (με τη βραχνη φωνη και το ανοιγμα φτερων στο λαιμο) αποφασισα να την παω σε πτηνιατρο,απο τη λιστα που μου εχετε προτεινει.Ο πτηννιατρος στον Αγιο Δημητριο,Αττικης συνταξιοδοτηθηκε και δεν ξερω αν εχουν τις ιδιες γνωσεις αυτοι που το ανελαβαν. Και εντωμεταξυ μου ειπαν οτι αν εχει ακαρεα πολυ πιθανο να εχει κολλησει και ο καναρος και τα μωρα.Θα τους κανουν ,λεει,θεραπεια. Μου ειπαν,ομως, οτι δεν ειναι καθαρα πτηνιατρικο κεντρο αλλα κατι γνωριζουν. Να παω σε αυτο το κεντρο η να ψαξω για ενα αλλο που προτεινετε στο Ελληνικο?
 
Ναι, τα ίδια μου είπαν για το μπάτζι μου (όχι περί ακαρεων, αλλά περί όχι μόνο πτηνών). Μήπως να ενημερώσουμε το thread?
 
  • Like
Αντιδράσεις: RENOU
Καλησπέρα. Για ενημέρωση. Πήγα στον γιατρό που είναι στο Ελληνικό. Τελικά μάλλον σε ακαρεα παραπέμπουν και το πιο πιθανό από τα πουλιά που έρχονται στο μπαλκόνι απ έξω. Της έκανα θεραπεία με acaricine και με πάραραφινελαιο στα πόδια γιατί δεν του άρεσε πολύ που ειναι λίγο άγρια.. Στα μωρά και τον κάναρο δεν κάνω τίποτα εκτός και δείξουν κάτι αργότερα.
 
Αν θέλεις να μας κρατάς ενήμερους για την εξέλιξη του θέματος. Να ξέρεις επίσης ότι στο τέλος της θεραπείας, μπορείς να κάνεις την αξιολόγηση σου με βάση την εμπειρία που απέκτησες από την επίσκεψή σου στο συγκεκριμένο ιατρείο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: RENOU
Αν θέλεις να μας κρατάς ενήμερους για την εξέλιξη του θέματος. Να ξέρεις επίσης ότι στο τέλος της θεραπείας, μπορείς να κάνεις την αξιολόγηση σου με βάση την εμπειρία που απέκτησες από την επίσκεψή σου στο συγκεκριμένο ιατρείο.
Πολύ ευχαρίστως!
 
Back
Top