Αναπαραγωγή Επιτέλους φώς

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης PPIPIS
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

PPIPIS

PB Member
Εγγραφή
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
71
Πόλη
Αθήνα
Εδώ και 10 μέρες απολαμβάνω την συντροφιά απο 3 μικρα καναρινια. Σύντομα θα ανεβάσω και φωτογραφίες. Ολα πηγαίνουν μια χαρά και σήμερα παρατήρησα ότι το αρσενικό καναρίνι μπαίνει στην φωλιά και ζεσταίνει τα καναρίνια μαζί με την θηλυκιά. Είναι φυσιολογικό αυτό?
 
Να σου ζήσουν τα μικρά.
Όσο για τον αρσενικό είναι φυσιολογικό, πρόκειτε για καλό πατέρα.
Βοηθάει την μητέρα στο μεγάλωμα...
 
Να σου ζήσουν τα μικρά,όσο για τον αρσενικό κάθεται ή προσπαθεί να βατέψει γιατί εάν είναι το δεύτερο βγάλτον απο μέσα θα γίνει ζημιά στα μικρά
 
  • Like
Αντιδράσεις: RED
Αν κάθετε λεει. Στρογγυλοκάθεται. Σαν παραμάνα είναι. Παιδιά θα ανεβάσω φώτογραφίες είναι τέλεια.
 
Να σου ζήσουν τα πουλάκια σου! Ευχομαι να τα χαρείς σύντομα και στο κλαρί! 🙂
 
  • Like
Αντιδράσεις: PPIPIS
να σου ζησουν και μπραβω στον πατερα. ειναι καλος!

τονι
 
Eυχαριστώ πολύ παιδιά, θα αναεβάσω σύντομα φωτογραφίες να τα δείτε.
 
Mετά απο ένα αβγό που έσπασε λίγο πριν βγούν τα πουλάκια, τελικά βγήκαν και τα 3 μια χαρά, μετά απο ψείρες που εντόπισα στην φωλιά και αντιμετωπιίστηκαν, με περιφάνια παρουσιάζω την 1 του μου οικογένεια που μου έδωσε και τα 1 μου πουλάκια. Ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές, που μου φάνηκαν πολύ χρήσιμες για την ομαλή διαδικασία της ανατροφής των μικρών. Να προσθέσω ότι θα πάω για 2 σερί γέννα αφού ο αρσενικός το έχει κάνει χόμπι το ζευγάρωμα. Τα πουλάκια σε κανα 2 μέρες θα τα χωρίσω απο τους γονείς για την δημιουργία νέας φωλιάς, γιατί πάνε τα άτιμα και κάθονται στην καινούρια φωλιά που έβαλα.
 

Συνημμένα

  • DSC00918-1.webp
    DSC00918-1.webp
    9,3 KB · Προβολές: 73
  • DSC00919-1.webp
    DSC00919-1.webp
    9,4 KB · Προβολές: 67
  • DSC00920-1.webp
    DSC00920-1.webp
    8,4 KB · Προβολές: 77
  • DSC00921-1.webp
    DSC00921-1.webp
    8,6 KB · Προβολές: 76
  • DSC00922-1.webp
    DSC00922-1.webp
    9 KB · Προβολές: 79
  • DSC00924-1.webp
    DSC00924-1.webp
    9,4 KB · Προβολές: 79
Back
Top