Αναπαραγωγή Επιτρέπεται να βάλω αρσενικό μπάτζι σε δύο θηλυκά;

Elenieuthymiou

PB New Member
Εγγραφή
20 Απρ 2021
Μηνύματα
16
Γεια σαςειμαι νέα ιδιοκτήτρια παπαγαλων .έχω δύο θηλυκά Μπάτζι και σκέφτηκα αν γινόταν στο μέλλον να αγοράσω ένα αρσενικό και για τα δύο .γίνεται η θα πρέπει να πάρω 2 αρσενικά ώστε το καθένα να έχει το ταίρι του ?🐦
 
@Elenieuthymiou
Το μεγαλύτερο λάθος που θα μπορούσες να κάνεις είναι να βάλεις έναν αρσενικό σε δύο θηλυκά.
Γενικά αποφεύγουμε τον αριθμό τρία σε ένα κλουβί.
Οι διαπληκτισμοί και οί τσακωμοί θα είναι σε καθημερινή βάση.
Μπορείς να πάρεις δύο αρσενικά budgie και να προσπαθήσεις να τα κάνεις ζευγάρια σε διαφορετικά κλουβιά, όμως κανένας δεν σου εγγυάται ότι αυτό το εγχείρημά θα έχει απόλυτη επιτυχία.
 
@Vada σε ευχαριστώ πολύ σε διαφορετικό κλουβί θα είχα το ενα αλλά θεωρώ καλύτερο σε 2 κλουβιά κάθε ζευγάρι
 
  • Like
Αντιδράσεις: Vada
@Msrina και εγώ δεν θεωρώ σωστό να υπάρχουν 3 σε ένα κλουβί απλά σκέφτηκα αν γίνεται να βάλω το αρσενικό με ένα θηλυκό και μετά να βάλω το άλλο θηλυκό αν και δν μου ακούγεται καλό .καλύτερα θα είναι να πάρω 2 αρσενικά ακόμα και να τα κάνω ζευγαρια
 
@Elenieuthymiou
Πριν κανείς οτιδήποτε θα πρέπει να σκεφτείς και αν μπορείς να υποστηρίξεις, την πολλές φορές,ταυτόχρονη αναπαραγωγή των ζευγαριών σου.
Η αναπαραγωγή των πουλιών θέλει γνώσεις, χρόνο, και πολύ υπομονή.
Πάντως αν ζούνε μαζί και είναι και αγαπημένα η γνώμη μου είναι να τα αφήσεις όπως είναι .
 
Back
Top