Επιτραπέζια περιοχή παιχνιδιού για cockatiel

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tilathan
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

tilathan

PB New Member
Εγγραφή
9 Νοε 2008
Μηνύματα
81
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Πραγματικά δεν χρειάζεται πολύ κόπο, αν πιάνουν τα χέρια σου και δεν κοστίζει και καθόλου αν έχει φίλο ξυλουργό. Για τις πρώτες ύλες και βοήθεια..:D

Η μίνι περιοχή που έφτιαξα για τον Μάρκο (cockatiel) είναι πολύ πρακτική και φορητή, (~40 εκατοστά ύψος έχει), μεταφέρεται πανεύκολα και δεν πιάνει χώρο..

Πιστεύω ότι θα του αρέσει..

υλικά που χρησιμοποίησα, κληματόβεργες που χρησιμοποιούνται για κατασκευή κηροπηγίων (αβερνίκοτες), ένα κόντρα πλακέ, και μερικά έξτρα μικρά μπιχλιμπίδια που δεν ήταν δύσκολο να βρω..

Συνολικό κόστος και χρόνος ενασχόλησης, προσωπικά 0,00 ευρώ και γύρω στα 3 τέταρτα μαζί με την απολύμανση με ξύδι κλπ..:D

Ευχαριστώ και όλα τα παιδιά απο το pet birds γιατί πήρα ιδέες απο τις κατασκευές τους..
 

Συνημμένα

  • topos1.webp
    topos1.webp
    6,6 KB · Προβολές: 162
  • topos2.webp
    topos2.webp
    6,6 KB · Προβολές: 147
Πολύ ωραίο Τηλέμαχε, μπράβο! Εύχομαι να το χαρεί πολύ ο Μάρκος! :D
 
Μπραβο ρε φίλε! Πολύ ωραίο το παρκάκι του Μάρκου, είμαι σίγουρος οτι θα το απολαύσει. Ετοιμάζω και εγώ κατι παρόμοιο για τον Pico μου αλλα λίγο πιό μεγάλο!
 
Τελειο stand! Μπραβο Τηλεμαχε. Ειμαι σιγουρη οτι ο μικρος σου φιλος θα το ευχαριστηθει πολυ.
 
Σας ευχαριστώ όλους... Το στάντ τοποθετήθηκε στην είσοδο του κλουβιού του Μάρκου (εκεί που συχνάζει δλδ) μόλις τώρα. Προς το παρών το κοιτάει περίεργα αλλά αργά ή γρήγορα θα το εξερευνήσει...
 

Συνημμένα

  • IMG_9542.webp
    IMG_9542.webp
    12,9 KB · Προβολές: 83
  • IMG_9544.webp
    IMG_9544.webp
    10,4 KB · Προβολές: 77
Πολυ ωραια η κατασκευη σου Τηλεμαχε! Ευχομαι να το χαρει το πουλακι! :D
 
Πολύ ωραίο Τηλέμαχε! Τις κληματόβεργες τις κόλλησες επάνω στο κόντρα πλακέ; Κα αν ναι με τί;
 
Πολύ καλή κατασκευή! Σίγουρα θα περνάει πολλές και ευχάριστες ώρες πάνω σε αυτή!
 
Mπράβο σου Τηλέμαχε! Εύχομαι να περάσει εκεί το φιλαρακι σου πολλές ευχάριστες και δημιουργικές ώρες!

Και τώρα που πήρες το κολάι... Ετοιμασου και για ακόμα πιό σύνθετες κατασκευές που θα τις εμπλουτίσεις με περισσότερα και πιό πολύκλοκα παιχνίδια!
 
Μπράβο Τηλέμαχε, το "Μίλα Μάρκο" no 2 youtube, σε παρακαλούμε να είναι πάνω στο stand! Και μην ξεχάσεις το σποράκι - αμοιβή! Ήταν απίθανο!
 
Μπράβο Τηλέμαχε, το "Μίλα Μάρκο" no 2 youtube, σε παρακαλούμε να είναι πάνω στο stand! Και μην ξεχάσεις το σποράκι - αμοιβή! Ήταν απίθανο!

Ε βέβαια το επόμενο κόλπο θα είναι πάνω στο σταντ, αλλα προς το παρών ετοιμάζουμε άλλου είδους βιντεάκι... (Μιας που πετάει μεσα στο σαλόνι με υπερβολική ακρίβεια..:D)
 
Back
Top