Γενικά Επιτρεπεται να τα μεταφερω την περιοδο που ζευγαρωνουν;

Πουλας

PB New Member
Εγγραφή
17 Ιαν 2009
Μηνύματα
34
Πόλη
Σέρρες
παιδια βοηθηστε με εχω ενα ζευγαρι καναρια αυτα που σας εγραψα οτι βατευονται πιο πανω τα πηρα πριν 3 μερες απο Αθήνα! Αλλα σημερα 8α τα παρω στο χωριο μου στη Σερρες! Λετε να τα πειραξει κατι στην αναπαραγωγη τους και να μην μου κανουν φωλια αυριο-μεθαυριο στο χωριο; Γιατι μου ειπατε παραπανω οταν βατευονται κανουν 2-3 μερες να κανουν το 1 αυγο!

Ευχαριστω!
 
Το προβλημα δε ξερω αν ειναι τωρα αλλα σιγουρα στην επιστροφη.ΑΝ υποθεσουμε οτι δεν αλλαξουν συμπεριφορα με το ταξιδι οταν θα χρειαστεις να τα παρεις πισω θα εχεις μεγαλυτερο προβλημα.
Οποτε η τα αφηνεις σε καποιον να τα παρακολουθει η τα χωριζεις και ξεχνας το ζευγαρωμα εως οτου γυρισεις
 
Εεεεεε σιγα, μας τρομαξες, λεω και γω επαθε κατι το πατριωτακι μου;
Λοιπον η μεταφορα ειναι οντως μπελαλιδικη κατασταση, θελει οσο μπορεις με το μαλακο χωρις πολλες αναταραξεις (οσο ειναι αυτο εφικτο), καλα ειναι να στρωσεις καποιο ''παχυ'' υποστρωμα πχ καποια κουβερτα διπλωμενη απο κατω ωστε να απορροφα τους κραδασμους, και ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ τα πουλια να βλεπουν εξω, ειναι οτι χειροτερο, ταξιδευουν σκεπασμενα συνεπως ΟΚ . Α και αλλη φορα μη βαζεις sos αν δεν κινδυνευεις εσυ ο ιδιος :D καρδιακους θα μας κανεις.
 
Back
Top