Αναπαραγωγή Επρεπε να εχει κανει αλλο αυγο ως τωρα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης lina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

lina

PB Member
Εγγραφή
2 Ιαν 2016
Μηνύματα
526
Πόλη
Ιωάννινα
Περασαν 5 μερες απο οταν γεννησε η λινα ενα αυγουλακι με τοση δυσκολια αν ειχε αλλο μεχρι τωρα δεν επρεπε να το ειχε γεννσει;δεν τη βλεπω να εχει συμπτωματα. Την εχω ακομα με βιταμινες κ ζεστη. Καλα ειναι αλλα ωρες ωρες την βλεπω πεσμενη.
 
περασαν 5 μερες απο οταν γεννησε η λινα ενα αυγουλακι με τοση δυσκολια αν ειχε αλλο μεχρι τωρα δεν επρεπε να το ειχε γεννσει;δεν τη βλεπω να εχει συμπτωματα. Την εχω ακομα με βιταμινες κ ζεστη. Καλα ειναι αλλα ωρες ωρες την βλεπω πεσμενη.
Αν θυμάμαι καλά είναι μεγάλο σε ηλικία πουλάκι; Σ' αυτή την περίπτωση μπορεί να μην κάνει άλλο. Στο παρελθόν έχει κάνει αυγά και πόσα ανά περίοδο; Αν είναι μεγάλη βέβαια δεν τίθεται θέμα ζευγαρώματος.
Ενίσχυσε την διατροφή της και συνέχισε τις καλές συνθήκες. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Όλα να πάνε καλά.
 
Αν θυμάμαι καλά είναι μεγάλο σε ηλικία πουλάκι; Σ' αυτή την περίπτωση μπορεί να μην κάνει άλλο. Στο παρελθόν έχει κάνει αυγά και πόσα ανά περίοδο; Αν είναι μεγάλη βέβαια δεν τίθεται θέμα ζευγαρώματος.
Ενίσχυσε την διατροφή της και συνέχισε τις καλές συνθήκες. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Όλα να πάνε καλά.
ειναι 8 χρονων αλλα απο οτι εμαθα ζει γυρω στα 40. Προπερσυ που ειχε γεννησει ειχε κανει 3 αυγουλακια
 
Δεν ξέρω μέχρι πόσο γεννάνε θα το ψάξω αλλά κι εγώ που έχω ένα lovebird 7 ετών που έκανε συνήθως τέσσερα, φέτος έκανε ένα και αργότερα μετά από κανέναν μήνα, πάλι ένα. Έχει μείωση δηλαδή.
 
Εφόσον το πουλί δεν βρίσκεται σε κανονική διαδικασία αναπαραγωγής δεν μπορούμε να περιμένουμε φυσιολογικό κύκλο ωοτοκίας. Μπορεί και να κάνει -κανείς δεν ξέρεις μετά απο πόσες ημέρες, μπορεί και να μην κάνει.
 
Back
Top